PARTNER PORTALU
  • BGK

Katarzyna Lubnauer o kandydaturze Trzaskowskiego: nieustalona z nikim ze "zjednoczonej opozycji"

  • PAP/rs    2 listopada 2017 - 12:30
Katarzyna Lubnauer o kandydaturze Trzaskowskiego: nieustalona z nikim ze "zjednoczonej opozycji"
Kandydatura Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest ustalona z nikim ze "zjednoczonej opozycji" Fot. PTWP

Kandydatura Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest ustalona z nikim ze "zjednoczonej opozycji" - powiedziała w czwartek szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek na konferencji prasowej, że "chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem Platformy Obywatelskiej i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy"

Lubnauer przyznała w czwartek na antenie TVN24, że jest zaskoczona deklaracją Platformy. Podkreśliła, że Trzaskowski jest kandydatem nie ustalonym z nikim ze "zjednoczonej opozycji". - Takie ogłaszanie kandydata nie pomoże w rozmowach koalicyjnych. w rozmowach, które mogłyby wyłonić wspólnego kandydata, który miałby realną możliwość uratowania Warszawy przed Prawem i Sprawiedliwością - powiedziała posłanka Nowoczesnej.

Jej zdaniem, "jeżeli teraz dojdzie do konfliktów, to później trudniej nam się będzie popierać".

Lubnauer oceniła, że kampania samorządowa będzie toczyła się wokół reprywatyzacji. - Jeżeli jako opozycja chcemy mieć realne szansę na zwycięstwo w Warszawie, musimy wybrać kogoś, kto na pewno nie będzie zaatakowany przez Prawo i Sprawiedliwości - podkreśliła.

- Mamy sytuację, w której Platforma Obywatelska ma w Warszawie problem, warto byłoby postawić na człowieka, który nie jest z Platformą Obywatelska związany - przekonywała Lunauer.

Podobnego zdania jest lider Nowoczesnej Ryszard Petru, który sprawę kandydatury Trzaskowskiego skomentował na Twitterze. - Warszawie potrzebny jest wspólny, wiarygodny kandydat opozycji, który nie będzie obarczony grzechami HGW - napisał.

- Warszawa przez duet Hanna Gronkiewicz-Waltz - Rafał Trzaskowski zaczęła się na świecie kojarzyć "jako zielona wyspa dla mafii i złodziei" - napisał na Twitterze wiceszef MS Patryk Jaki. Dodał, że kandydatura Trzaskowskiego na prezydenta stolicy, to walka o "czwartą kadencję" Gronkiewicz-Waltz.

- PO rozpoczęła walkę o czwartą kadencję HGW. Szef kampanii HGW - R. Trzaskowski milczał najdłużej na temat przekrętów reprywatyzacyjnych - napisała na Twitterze Jaki, szef komisji weryfikacyjnej. - Warszawa przez duet HGW-Trzaskowski na świecie zaczęła się kojarzyć jako zielona wyspa dla mafii i złodziei. Trzeba to zmienić.#4kadencjaHGW - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Anna KLZ, 2017-11-02 23:16:15

    p. R. Trzaskowski winien pełnić obowiązki w momencie wykrycie afery. Natomiast każdy powinien zdawać sobie sprawę że WARSZAWA - to nie KLOCKI LEGO - teraz ja się pobawię, nie dam PiS, a innemu koledze czy koleżance to użyczy jak książkę z biblioteki? to nie ten etap szanowni POLITYCY Polscy.........  rozwiń