PARTNER PORTALU
  • BGK

Katarzyna Lubnauer: Zarząd Nowoczesnej zajmował się sprawą wyborów samorządowych

  • PAP/JS    15 maja 2018 - 15:28
Katarzyna Lubnauer: Zarząd Nowoczesnej zajmował się sprawą wyborów samorządowych
W połowie kwietnia liderzy PO i Nowoczesnej poinformowali o zamiarze wspólnego startu w jesiennych wyborach samorządowych pod szyldem "Platforma.Nowoczesna. Koalicja Obywatelska". (fot. Nowoczesna/twitter)

Omówienie strategii na nadchodzące wybory samorządowe było głównym tematem wtorkowego (15 maja) posiedzenia zarządu Nowoczesnej - poinformowała przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer.
"Rozmawialiśmy o strategii partii na te wybory samorządowe, jak również o kwestiach związanych z konwencją dotyczącą programu na wybory samorządowe Nowoczesnej" - podkreśliła Lubnauer.

Jak dodała, władze Nowoczesnej omówiły też inne sprawy organizacyjne związane z funkcjonowaniem partii. "Mówiłam o konwencji programowej, którą mamy zamiar zorganizować w związku z programem samorządowym. Były również rozmowy o naszych kandydatach do różnych szczebli samorządu i o współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej. To był główny temat dzisiejszego spotkania" - zaznaczyła szefowa Nowoczesnej.

Dopytywana, czy na posiedzeniu rozmawiano na temat Ryszarda Petru, byłego lidera partii, który niedawno opuścił Nowoczesną, Lubnauer powiedziała, że "kwestie związane z Ryszardem Petru już nie są tematami zarządu partii".

W połowie kwietnia liderzy PO i Nowoczesnej poinformowali o zamiarze wspólnego startu w jesiennych wyborach samorządowych pod szyldem "Platforma.Nowoczesna. Koalicja Obywatelska". Chcą tworzyć wspólne listy do sejmików województw, a także w części miast wystawić wspólnych kandydatów na prezydentów, czy burmistrzów.

Petru - były lider i założyciel Nowoczesnej, który w ubiegły piątek opuścił tę partię - zaprosił w niedzielę na Twitterze do współpracy "wszystkich, którzy chcą pracować merytorycznie dla Polski". Polityk podał, by kontaktować się z nim za pośrednictwem maila. Według informacji celem niedzielnego apelu jest zbudowanie zaplecza merytorycznego w całej Polsce dla stowarzyszenia Plan Petru i pozyskanie nowych członków.

W ostatnich dniach Nowoczesną opuściły też dwie posłanki: Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.