PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice: Milion złotych z magistratu na inicjatywy mieszkańców

  • PAP/JS    27 września 2017 - 21:32
Katowice: Milion złotych z magistratu na inicjatywy mieszkańców
Inicjatywy mogą dotyczyć takich zadań, jak np. budowa, rozbudowa lub remont dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, działalności charytatywnej, (fot. Katowice, pixabay)

Milion zł przeznaczy katowicki magistrat na najciekawsze pomysły i działania, zgłaszane przez mieszkańców, które można zrealizować w przyszłym roku. Nabór wniosków na inicjatywy lokalne ruszy 1 października – podał Urząd Miasta w Katowicach
"To właśnie mieszkańcy, którzy znają swoją okolicę od podszewki, wiedzą, co jest w niej najbardziej potrzebne. Miasto może ich wesprzeć finansowo" - podkreślają urzędnicy. Zaznaczają, że wnioskodawcy muszą określić swój udział w realizacji danego pomysłu. Może to być wkład finansowy lub praca społeczna. Wybrane zadania zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Inicjatywa lokalna, to istniejąca od 2013 r. jedna z form współpracy miasta z mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań publicznych. W obecnym roku, lokalny samorząd wsparł - na łączną kwotę miliona złotych - 65 pomysłów mieszkańców.

"Dziękujemy im za wyjątkową aktywność i realne działania podejmowane na rzecz integracji i budowania więzi lokalnych społeczności, za zaangażowanie się w zmiany najbliższego otoczenia oraz wspólne dążenie z samorządem do poprawy warunków życia mieszkańców" - powiedziała pełnomocniczka prezydenta Katowic ds. organizacji pozarządowych Agnieszka Lis.

Inicjatywy mogą dotyczyć takich zadań, jak np. budowa, rozbudowa lub remont dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, działalności charytatywnej, pielęgnowania tradycji narodowej, kultury i sztuki, edukacji, oświaty, czy ochrony przyrody.

Wnioski będzie można zgłaszać do 15 listopada. Mogą je składać bezpośrednio mieszkańcy miasta lub za pośrednictwem organizacji pozarządowych, mających siedzibę w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.