PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice: Policja szkoliła kierowców po 50. roku życia

  • MN    26 kwietnia 2016 - 12:55
Katowice: Policja szkoliła kierowców po 50. roku życia
Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. Śląska policja wylicza, że w latach 2010-2015 wzrosła liczba zdarzeń na drogach z kierowcami po 50 roku życia (fot. mat. policji)

• Katowicka drogówka przeprowadziła pierwsze warsztaty dla kierowców po 50. roku życia.
• Uczestnicy zajęć zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przećwiczyli jazdę w trudnych warunkach.
• Jak wynika z policyjnych statystyk, najwięcej wypadków i kolizji na drogach powodują właśnie kierowcy w tej grupie wiekowej.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpoczęli cykl warsztatów „Świadomy kierowca 50+”, czyli zajęć dla kierowców powyżej 50. roku życia. Pomysł zrodził się po analizie statystyk z lat 2010-2015, według których w woj. śląskim spada liczba wypadków, ale rośnie liczba zdarzeń powodowanych przez kierowców, którzy ukończyli 50 lat.

Na uczestników czekało wiele zajęć. Mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Doświadczony psycholog mówił o zmianach mentalnych i biologicznych zachodzących w ich organizmie człowieka i ich wpływie na prowadzenie pojazdów.

Czytaj też: Poznań: Miasto funduje badania dla kierowców-seniorów

Ratownik medyczny dał lekcję udzielania pierwszej pomocy. Z kolei pod okiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestnicy mieli okazję przekonać się, jak samochód zachowuje się w trudnych warunkach i jak reaguje w sytuacjach poślizgu czy dachowania.

Warsztaty odbyły się m.in. pod patronatem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.