PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice w centrum uwagi. "Będzie o czym dyskutować"

  • WNP.pl    1 czerwca 2017 - 16:20
Katowice w centrum uwagi. "Będzie o czym dyskutować"
Adam Gawęda, senator Prawa i Sprawiedliwości. (Fot. PTWP/Michał Oleksy)

Jest o czym dyskutować. Chodzi m.in. o regulacje obejmujące pakiet klimatyczno-energetyczny. Należy też rozmawiać o propozycjach zawartych w tzw. pakiecie zimowym. Do tego typu dyskusji nie ma lepszego miejsca, jak Katowice - mówi portalowi wnp.pl Adam Gawęda, senator Prawa i Sprawiedliwości, komentując decyzję o organizacji w stolicy Śląska COP 24.
Konferencja Klimatyczna ONZ w 2018 roku - tzw. COP 24 - odbędzie się w Katowicach, o czym poinformował Jan Szyszko, minister środowiska.

- To bardzo dobra wiadomość, że Katowice znajdą się w centrum uwagi przy okazji dyskusji o kwestiach dotyczących polityki klimatycznej - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Adam Gawęda, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- Cieszę się z tego, że taka decyzja została podjęta. A jest o czym dyskutować, bowiem chodzi między innymi o regulacje obejmujące pakiet klimatyczno-energetyczny. Należy też rozmawiać o propozycjach zawartych w tzw. pakiecie zimowym i skutkach, jakie niosą ze sobą. Do tego typu dyskusji nie ma lepszego miejsca, jak Katowice. Będziemy mieli okazję, żeby pokazać gościom z różnych krajów Centrum Czystych Technologii Węglowych, pokazać Główny Instytut Górnictwa. A przede wszystkim pokazać zgromadzonym gościom, jak rozwija się Śląsk, w tym same Katowice. Nadal istotny jest tu węgiel i górnictwo, ale rozwijają się również przedsiębiorstwa z innych branż. Należy myśleć o zrównoważonym rozwoju, w tym zmierzać w kierunku modernizacji elektroenergetyki, gdzie stare bloki są zastępowane nowymi o wysokiej sprawności, co przekładać się będzie na redukcję emisji dwutlenku węgla - podkreśla Adam Gawęda.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.