PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna: Prezes Piotr Wojaczek odejdzie?

  • PulsHR.pl    5 kwietnia 2016 - 14:54
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna: Prezes Piotr Wojaczek odejdzie?

Piotra Wojaczka na stanowisku prezesa KSSE zastąpi Janusz Michałek? (fot. ksse.com.pl)

Od 20 lat w fotelu prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zasiada Piotr Wojaczek. Niedawno powołano jednak do zarządu nowego wiceprezesa - Janusza Michałka. Nowy wiceprezes być może z końcem roku zajmie miejsce Wojaczka.
Piotr Wojaczek stoi na czele największej specjalnej strefy ekonomicznej w Polsce, Katowickiej SSE, najdłużej spośród wszystkich innych prezesów pozostałych 13 stref w Polsce - 20 lat. Ten rok, może być jednak ostatnim, w którym piastuje to stanowisko.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jego miejsce może zająć w przyszłości Janusz Michałek, nowy wiceprezes KSSE.

Janusz Michałek do tej pory kierował Międzygminnym Związkiem ds. Ekologii w Żywcu, który zajmuje się przebudową kanalizacji w beskidzkich gminach.

Czytaj też: Wojaczek: Nie stawia się fabryki na pustym rynku pracy

Z punktu widzenia ostatnich wydarzeń w specjalnych strefach zmiana w największej SSE nie byłaby niczym nadzwyczajnym.

Przypomnijmy, po jesiennych wyborach parlamentarnych, nowych władz doczekały się m.in.: wałbrzyska strefa, gdzie Barbarę Kaśnikowską zastąpił prawnik Maciej Badora, kostrzyńsko-słubicka strefa - tu prezesa Artura Malca zastąpił Krzysztof Kielec, radny PiS z Gorzowa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • sas, 2016-04-05 21:54:06

    Jak widać, ośmielone "lumpiarstwo" się panoszy i kokosi, a klacze zdychają. Wojaczek miał/ma jedną wadę - jest inteligentnym człowiekiem. Żaden kmiotek tego nie wybacza. A poza tym SSE to droga zabawka - patrząc na koszty miejsc pracy - skórka niewarta wyprawki - jak dowodzą niektóre ba...dania (Kopczewska, Cieślik...).  rozwiń