PARTNER PORTALU
  • BGK

Kazimierz Ujazdowski ma poparcie Schetyny w wyborach na prezydenta Wrocławia

  • PAP/TK    3 kwietnia 2018 - 12:07
Kazimierz Ujazdowski ma poparcie Schetyny w wyborach na prezydenta Wrocławia
Kazimierz Ujazdowski prawdopodobnie będzie kandydatem PO w wyborach na prezydenta Wrocławia (Fot. facebook/Kazimierz Michał Ujazdowski)

Szef PO Grzegorz Schetyna zarekomenduje miejskim strukturom PO poparcie Kazimierza M. Ujazdowskiego w wyborach na prezydenta Wrocławia. Zaprosił też Ujazdowskiego do "gabinetu cieni" Platformy. Ujazdowski powiedział, że nie zgłasza akcesu do PO, ale chce uczestniczyć w jej pracach programowych.
"Będę rekomendował wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia" - powiedział Schetyna na wtorkowej, wspólnej z Ujazdowskim, konferencji prasowej.

Sam Ujazdowski - obecnie europoseł, który w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości - powiedział na konferencji, że chce swe wszystkie siły, kompetencje i doświadczenie poświęcić na rzecz dobra mieszkańców Wrocławia, miasta, któremu - jak podkreślił - służy od 21 lat m.in. jako parlamentarzysta i minister.

Czytaj także: Kto nowym prezydentem Wrocławia? Zaskakujący wynik sondażu

Schetyna podkreślił, że z Ujazdowskim znają się i współpracują od wielu lat. "Dzisiaj uważamy, że tę współpracę trzeba jeszcze bardziej ukonkretnić" - dodał szef PO. Poinformował, że zaprosił Ujazdowskiego do współpracy i uczestnictwa w "gabinecie cieni" Platformy.

Ujazdowski powiedział, że nie nastawia się na kontynuację pracy w Parlamencie Europejskim, tylko na "ciężką pracę w kraju". Oświadczył, że chce uczestniczyć w tworzeniu programu Platformy w takich dziedzinach, jak "kształtowanie rekonstrukcji rządów prawa" oraz rozwój samorządności.

Podkreślił, że "nie ma intencji prowadzenia działalności w partii politycznej" i "nie zgłasza akcesu do członkostwa w PO", natomiast chce intensywnie uczestniczyć w pracach programowych najsilniejszej partii opozycyjnej w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.