PARTNER PORTALU
  • BGK

KBW: koszty przeprowadzenia wyborów i referendów wzrosły do 605 mln zł

  • PAP/TK    21 lutego 2018 - 11:59
KBW: koszty przeprowadzenia wyborów i referendów wzrosły do 605 mln zł
KBW: Koszty wyborów i referendów wzrosną do 605 mln zł (Fot. facebook/Państwowa Komisja Wyborcza)

Konieczna nowelizacja budżetu państwa na 2018 rok - napisała do premiera Mateusza Morawieckiego szefowa KBW, Beata Tokaj. Jak tłumaczy, w związku z nowelizacją kodeksu wyborczego, koszt przeprowadzenia wyborów i referendów wzrósł do 605 mln zł.
Tokaj podkreśliła w liście do premiera przekazanym w środę PAP, że w związku z wejściem w życie zmian w niektórych ustawach w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych "znacząco wzrosły koszty przeprowadzania wyborów i referendów oraz koszty funkcjonowania Krajowego Biura Wyborczego".

Czytaj także: Kto szefem KBW? Resort czeka na decyzję PKW

Jak zaznaczyła, wzrost ten szacowany jest na kwotę 605 154 403 zł, w tym 7 004 403 zł na finansowanie Krajowego Biura Wyborczego oraz 598 150 000 zł w rezerwie celowej na finansowanie przez Krajowe Biuro Wyborcze ustawowo określonych zadań dotyczących wyborów i referendów.

"W związku z powyższym zachodzi konieczność pilnego dokonania zmian w budżecie państwa na rok 2018" - napisała szefowa PKW.

Czytaj także: Wybory. Państwowa Komisja Wyborcza o zmianach prawa wyborczego

Głównym adresatem pisma jest premier, ale zostało ono skierowane także do wiadomości innych najważniejszych osób w państwie, m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, do marszałków Sejmu i Senatu Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego, do minister finansów Teresy Czerwińskiej, a także do przewodniczących klubów parlamentarnych i poselskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.