PARTNER PORTALU
  • BGK

Kidawa-Błońska: Nie ma decyzji, czy poprzemy Adamowicza w wyborach

  • PAP/TK    21 lutego 2018 - 10:36
Kidawa-Błońska: Nie ma decyzji, czy poprzemy Adamowicza w wyborach
Paweł Adamowicz zapowiedział start w wyborach samorządowych. (Fot. wikimedia.commons)

Nie zapadła decyzja, czy Platforma Obywatelska (PO) poprze Pawła Adamowicza w wyborach na prezydenta Gdańska - poinformowała wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska. Urzędujący prezydent zapowiedział walkę o reelekcję.
Wicemarszałek Sejmu była pytana w środę w RMF FM, czy PO poprze w wyborach samorządowych Adamowicza, który zapowiedział, że będzie ponownie startował w wyborach na prezydenta Gdańska. "Rozmawiamy z różnymi środowiskami. To musi być wspólny kandydat. Nie wiem, czy PO go poprze, czy nie poprze" - odparła.

Czytaj także: Nowoczesna z PO tylko do sejmików. Co z innymi szczeblami samorządu?

Zwróciła uwagę, że PO przyjęła "dosyć dokładny" plan działania na wybory samorządowe. "Mówimy głośno o tym, że rozmawiamy z różnymi środowiskami, i z Nowoczesną, z różnymi partiami. Najpierw musimy w swoim gronie ustalić, w danych miastach kogo będziemy pobierać, na kogo będziemy wspólnie pracować. Wspólnie to ogłosimy" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Adamowicz poinformował, że będzie startował w wyborach na prezydenta Gdańska. Oprócz niego w wyborach chcą wystartować - jak donosiły media - szefowa gdańskiej PO i wiceprzewodnicząca pomorskich struktur partii, posłanka Agnieszka Pomaska oraz europoseł Jarosław Wałęsa. Decyzję o tym, kto będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska podejmie zarząd krajowy partii.

Czytaj także: Paweł Adamowicz rządzi Gdańskiem od 20 lat. Chce więcej

53-letni Adamowicz rządzi Gdańskiem od 1998 r. Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.