PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiedy PO przedstawi kandydata na prezydenta Warszawy?

  • aw/PAP    19 kwietnia 2017 - 09:14
Kiedy PO przedstawi kandydata na prezydenta Warszawy?
Na pytanie, kto zostanie kandydatem PO na prezydenta Warszawy, Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiedziała, że "przyjdzie odpowiedni czas i Platforma przedstawi kandydata.(fot. Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

W radiowej Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska wyraziła nadzieję, że przyszłe wybory samorządowe (2018 r.) i parlamentarne (2019 r.) odbędą się zgodnie z harmonogramem wyborczym i według obowiązującej ordynacji.
Małgorzata Kidawa- Błońska mówiła na radiowej antenie, że chciałby aby w nadchodzących wyborach, a pierwsze - jak mówiła - "będą samorządowe, już za chwilę" - opozycja wystawiła wspólne listy wyborcze. - Powinniśmy zadziałać w tych wyborach dość mocno, a mocni będziemy, gdy opozycja będzie razem - powiedziała Kidawa-Błońska.

Na pytanie, kto zostanie kandydatem PO na prezydenta Warszawy odpowiedziała, że "przyjdzie odpowiedni czas i Platforma przedstawi kandydata".

- Ciągle nie wiemy dokładnie, jakie będą wybory, czy na pewno nie zostanie zmieniona ordynacja i czy Warszawa będzie w obecnym kształcie, czy w tym poszerzonym. Przypominam, że w prawie wszystkich gminach "wianuszka" są zapowiedziane referenda mieszkańców. Było w Legionowie, 4 czerwca będzie w Błoniu i Lesznowoli. Zobaczymy, jak to się skończy - dodała nawiązując do pomysłu PiS stworzenia metropolii warszawskiej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.