PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiedy poznamy kandydat PO na prezydenta Szczecina?

  • aw/PAP    23 października 2017 - 19:04
Kiedy poznamy kandydat PO na prezydenta Szczecina?
Przewodniczący szczecińskiej Platformy Olgierd Geblewicz (fot.arch.)

PO przedstawi swojego kandydata na prezydenta Szczecina być może już na przełomie 2017 r. i 2018 r. Jak powiedział w poniedziałek (23 października) przewodniczący szczecińskiej Platformy Olgierd Geblewicz, może to nastąpić bezpośrednio po wyborach wewnętrznych władz PO.
"Spodziewam się, że na najbliższym zarządzie powołamy zespół programowy, który będzie pisał program dla Pomorza Zachodniego, dla Szczecina, który pewnie na początku przyszłego roku, wraz z przedstawieniem kluczowych kandydatur, przedstawimy również państwu" - powiedział Olgierd Geblewicz, który jest marszałkiem województwa zachodniopomorskiego.

Pytany, kiedy zostanie zaprezentowany kandydat PO na prezydenta Szczecina, przypomniał, że "do połowy grudnia zostaną przeprowadzone wybory wewnątrz PO". "Jednocześnie głęboko wierzę w to, że dyskusja na temat nowych władz będzie równoległa z dyskusją o kandydacie i będziemy chcieli bez zbędnej zwłoki, bezpośrednio po wyborach, by nowe władze zatwierdziły kandydata na prezydenta Szczecina" - powiedział.

Z kolei Bartosz Arłukowicz (PO) dodał, że kandydat Platformy na prezydenta Szczecina "prawdopodobnie znajduje się na tej sali". Zastrzegł jednak, że przed PO rozmowy koalicyjne.

"Kluczowe jest dla nas, żeby wystartował jeden wspólny obóz demokratyczny, który będzie w wyborach konkurował ze środowiskami PiS. Jesteśmy przed rozmowami koalicyjnymi. Ze strony PO myślę, że kandydat jest na tej sali. Jaki to kandydat będzie - formalnie szerokiej opozycji, czy frontu demokratycznego - za wcześnie o tym mówić. Każda partia będzie swoich kandydatów prezentować" - zaznaczył.

Geblewicz ocenił też, że "na pewno jest przestrzeń do dyskusji z Nowoczesną i z PSL". Przyznał jednak, że jego ugrupowanie ma świadomość, "że PSL bardzo ceni swoją odrębność". Dopytywany o możliwy skład ewentualnej koalicji powiedział: "Na pewno jest nam bardzo mocno po drodze z KOD".

Arłukowicz, który był ministrem zdrowia w rządzie PO, zadeklarował też, że niezależnie od tego, który z kandydatów PO stanie do wyborów "w Szczecinie będzie wprowadzony program in vitro".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.