PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiedy poznamy nazwisko nowego ministra cyfryzacji?

  • aw/PAP    16 stycznia 2018 - 13:52
Kiedy poznamy nazwisko nowego ministra cyfryzacji?
Prezydent Andrzej Duda odwołał Annę Streżyńską z funkcji ministra cyfryzacji, wciąż nie wiadomo kto ją zastąpi (fot.mc.gov.pl)

W najbliższych dniach zapewne poznamy nazwisko nowego ministra cyfryzacji - zapowiedział we wtorek (16 stycznia) szef KPRM Michał Dworczyk.
Michał Dworczyk pytany podczas konferencji prasowej o to, kiedy poznamy nazwisko ministra cyfryzacji przypomniał, że jego obowiązki "sprawuje czasowo" premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że premier "nie został ministrem cyfryzacji" i jest to "sytuacja przejściowa".

"W związku z tym w najbliższych dniach zapewne poznamy nazwisko osoby, która będzie kierować tym resortem. Jest decyzja pana premiera, pozwólmy mu ją w stosownym czasie zakomunikować" - powiedział minister Dworczyk.

Szef KPRM był też pytany o przyszłość resortu budownictwa oraz o nowelizację ustawy o działach.

Dworczyk podkreślił, że w najbliższy czwartek na Komitecie Stałym Rady Ministrów pojawi się rządowy projekt nowelizacji tej ustawy. Jak dodał będzie on dotyczył m.in. zmian działu budownictwo. "Wtedy państwo też zobaczycie gdzie trafią poszczególne zadania tego działu" - zaznaczył minister. "Ten dział zostanie rozłożony i podzielony pomiędzy trzy resorty" - zapowiedział.

W miniony wtorek (9stycznia) prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu. Jedną z nich było odwołanie z funkcji ministra infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyka. Jednocześnie prezydent powołał Adamczyka na ministra infrastruktury. Ponadto prezydent Duda powołał m.in. Jerzego Kwiecińskiego na ministra inwestycji i rozwoju, a Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii.

Z punktu widzenia formalnego powstają nowe resorty, co wymaga zmian w ustawie o działach administracji rządowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.