PARTNER PORTALU
  • BGK

Kobylin. Znamy datę wyborów przedterminowych na burmistrza

  • KDS    10 sierpnia 2017 - 13:46
Kobylin. Znamy datę wyborów przedterminowych na burmistrza
Mieszkańcy Kobylina nowego burmistrza wybiorą 1 października (fot. premier.gov.pl)

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie przeprowadzenia przedterminowych wyborów w gminie Kobylin w woj. wielkopolskim. Dotychczasowy burmistrz Bernard Jasiński przechodzi na rentę.
Zgodnie z kalendarzem wyborczym, o utworzeniu komitetów wyborczych komisarza wyborczego należy poinformować do 23 sierpnia. Wtedy też mija termin podania do publicznej wiadomości (w formie obwieszczenia) informacji o siedzibie miejskiej komisji wyborczej. 

Dzień dłużej trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do składu tejże komisji - termin ten mija 24 sierpnia.

Do 7 września (do godz. 24) miejskie komisje wyborcze mają czas na zgłaszanie do zarejestrowania kandydatów na burmistrza. 

Z kolei 12 września mija termin na: zgłaszanie kandydatów do składu obwodowych komisji wyborczych, składanie przez pełnomocników komitetów wyborczych wniosków o przydział nieodpłatnego czasu antenowego w programach telewizji publicznej i publicznego radia, podanie do publicznej wiadomości informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych. 

Do 18 września w Kobylinie powinny pojawić się informacje o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza. To też termin, do którego powinny zostać powołane obwodowe komisje wyborcze czy sporządzony spis wyborców. 

Po tym dniu rozpoczyna się nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznej telewizji i radia. Na 29 września, godz. 24, wyznaczono zakończenie kampanii wyborczej. Dzień później przewodniczący obwodowych komisji wyborczych mają otrzymać spis wyborców.

Głosowanie zostanie przeprowadzone w niedzielę, 1 października, między godz. 7 a 21. Wtedy mieszkańcy Kobylina wybiorą nowego burmistrza. 

Dotychczasowy burmistrz Bernard Jasiński przechodzi na rentę. 

Pełna treść rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2017 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Kobylina w województwie wielkopolskim znajduje się w multimediach. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.