PARTNER PORTALU
 • BGK

KOD: 13 grudnia manifestacje w ponad 50 miastach

 • aw/PAP    8 grudnia 2016 - 10:57

• - Jest bardzo duże zainteresowanie udziałem w demonstracjach organizowanych 13 grudnia. będziemy manifestować w ponad 50 miastach w Polsce - zapowiedział lider KOD Mateusz Kijowski.
• Komitet Obrony Demokracji współorganizuje w całym kraju demonstracje pod hasłem "Stop dewastacji Polski".
"Większość Polaków deklaruje dzisiaj potrzebę udziału w tej demonstracji, jest bardzo duże zainteresowanie. (...) W ciągu chyba trzech dni wzrosła liczba miejsc, w których będziemy demonstrować w Polsce, z 37 do ponad 50. Jest jeszcze kilka miast poza Polską, tak że to zainteresowanie jest bardzo duże, ludzie się organizują" - powiedział Kijowski w radiowej Trójce.

13 grudnia Komitet Obrony Demokracji współorganizuje w całej Polsce demonstracje pod hasłem "Stop dewastacji Polski".

"Chcemy pokazać, że jest pewien ośrodek polityczny, który steruje - poza strukturami państwa - odbieraniem praw obywatelom, ograniczaniem ich praw, swobód" - powiedział Kijowski.

Czytaj też: Ustawa - Prawo o zgromadzeniach podpisana przez prezydenta RP

Jak zaznaczył, jeszcze dwa tygodnie temu myślał, że data 13 grudnia nie jest odpowiednią datą do organizowania manifestacji, jednak w związku z ostatnimi wydarzeniami, m.in. okolicznościami zatrzymania b. senatora Józefa Pioniora, okazało się, że jest to konieczne.

"Po skandalicznym absolutnie sposobie zatrzymania Józefa Piniora i wygłoszonym po tym fakcie apelu Władysława Frasyniuka 29 listopada, kiedy powiedział, że w tej sytuacji trzeba wyjść na ulicę, wszyscy zmienili podejście do sprawy, łącznie z autorami tego listu, właśnie tymi działaczami Solidarności 80-89, którzy po tych wydarzeniach stwierdzili jednak - sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba tego dnia wyjść i pokazać swój sprzeciw" - argumentował Kijowski.

W jego ocenie porównywanie obecnej władzy do władzy generała Wojciecha Jaruzelskiego oraz organizowanie marszu 13 grudnia "nie wydaje się absurdalne". "Oczywiście nikt nie strzela na ulicach w tej chwili, nie ma wojska na ulicach, natomiast, jeżeli popatrzymy chociażby na to, czego się w ostatnich dwóch dniach dowiedzieliśmy, że całą tzw. reformą prawa, reformą systemu, reformą ustroju demokratycznego w Polsce zajmuje się dzisiaj prokurator stanu wojennego, który się podpisywał pod aktami oskarżenia wobec działaczy opozycyjnych" - dodał Kijowski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (19)

 • scoty, 2016-12-14 10:25:51

  Do KKa: "szlachetny " kaczoPISmak z umysłem misia wypowiedział obrazę w stylu faceta spod budki z piwem
 • scoti, 2016-12-14 10:21:11

  Do pawlo: widać ześ prymityw kaczoPISlandii bo klepiesz to co TVPis i KK bez własnego wkładu umysłowego.
 • Damian, 2016-12-14 09:43:48

  Wczoraj jadę wieczorem przez centrum Wrocławia a tam drogi zamknięte, obstawiane przez policję. To jest skandaliczne, żeby z powodu każdej demonstracji zamykać drogi! Nie na tym polega demokracja. Drogi służą do jazdy. Demonstrację owszem każdy ma prawo sobie zrobić nawet z najgłupszymi hasłami ale ...nie na jezdni. To można zorganizować na placach typu rynek, w parkach itp. Dziwie się, że władze miasta wydają zgody na organizowanie demonstracji na jezdniach. Co na to modna ostatnio ekologia? Sznur samochodów stoi w korku i kopci spalinami czekając na otwarcie drogi. Ja jestem temu przeciwny.  rozwiń