PARTNER PORTALU
 • BGK

KOD nie spotka się na obchodach z NSZZ "Solidarność"? Wojewoda rozwiązał problem

 • PAP/JS    23 sierpnia 2017 - 20:49
KOD nie spotka się na obchodach z NSZZ "Solidarność"? Wojewoda rozwiązał problem
Decyzja wojewody pomorskiego oznacza, że - mimo zgody władz Gdańska - w wymienionych przez wojewodę godzinach w dniu 31 sierpnia na gdańskim Placu Solidarności własnych obchodów rocznicy podpisania Porozumień nie będzie mógł zorganizować pomorski KOD (fot. JS)

Wojewoda pomorski wyraził zgodę na organizowanie przez “Solidarność” na gdańskim Placu Solidarności zgromadzeń cyklicznych w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Na tym samym placu obchody rocznicy chciał zorganizować KOD; uzyskał na to zgodę władz Gdańska.
O decyzji wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha poinformowała wieczorem jego rzecznik prasowa Małgorzata Sworobowicz. Wyjaśniła, że zgoda wojewody "została udzielona decyzją administracyjną".

"Zgoda dotyczy organizacji przez Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność uroczystości mających na celu uczczenie rocznic podpisania Porozumień Sierpniowych corocznie w dniu 31 sierpnia przez kolejne 3 lata począwszy od dnia 31 sierpnia br. w godzinach 12.00 - 19.30" - poinformowała rzecznik.

Decyzja wojewody pomorskiego oznacza, że - mimo zgody władz Gdańska - w wymienionych przez wojewodę godzinach w dniu 31 sierpnia na gdańskim Placu Solidarności własnych obchodów rocznicy podpisania Porozumień nie będzie mógł zorganizować pomorski KOD. Planował on o godz. 19 pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców wiec, w którym mieli wziąć udział m.in. pierwszy przywódca "S" Lech Wałęsa oraz dawny działacz "S" Władysław Frasyniuk. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • danderek, 2017-08-24 12:37:07

  Do Prof. Glass: To prawda PiS zawłaszcza wszystkie uroczystości i wszystko co się da.. Obecny zawiązek "Solidarność" to przystawka PiS. Popieram propozycję LECHA WAŁĘSY by pozbawić obecny związek nazwy "SOLIDARNOŚĆ."
 • Prof. Glass, 2017-08-24 10:54:49

  Do ocena z Bieszczad: Komuszek odezwał się w Tobie? Tak a Platfusy totalitarnie okradali ten piękny kraj! Nawet z Bieszczad było to widać?
 • Prof. Glass, 2017-08-24 10:53:08

  Posprzątajcie śmieci po Okrągłym Stole!