PARTNER PORTALU
 • BGK

Kolejne 500 plus. Będą nagrody za stałość w uczuciach?

 • bad    30 sierpnia 2017 - 17:27
Kolejne 500 plus. Będą nagrody za stałość w uczuciach?
Jubileusz 50-lecia pożycia małżenskiego w Gminie Murów. fot. mat. prasowe

Samorządowcy chcą, by pary z długoletnim pożyciem małżeńskim były dodatkowo uhonorowane.
O zmiany w ustawie o orderach i odznaczeniach zwrócił się do przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

Zwrócił on uwagę, że część samorządów poza medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, dodatkowo honoruje te osoby pewnymi nagrodami finansowymi, jednak sądy to kwestionują.

- Orzeczenia wskazują, że ani organ stanowiący gminy, ani wykonawczy nie ma do tego upoważnienia. Jest to kwestia 500 zł na parę. Ludzie starsi są nieraz w bardzo trudnej sytuacji finansowej i byłoby to dla nich pewnego rodzaju wsparcie – wyjaśniał prezydent Bielska-Białej podczas obrad Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Dlatego Jacek Krywult proponuje wprowadzenie przepisów, które umożliwiłyby przyznanie dodatków pieniężnych parom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, jako dodatkowej nagrody. 

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Sebastian Chwałek podkreśla, że jest to ciekawa propozycja.

MSWiA ma przedstawić swoje stanowisko, po zapoznaniu się ze szczegółami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • enigma23@vp.pl, 2018-03-30 14:22:40

  Ten pomysł z wyższej półki również mi się b. podoba, zwłaszcza że lada dzień sam (-mi) będziemy tymi Jubilatami. I ciekawi mnie (nas) jak zachowają się nasze Władze.
 • andrzej, 2017-08-31 14:01:36

  O, to jest dobry pomysł. Naprawdę dobry. Sugeruję kwote ok 5 tysięcy - nie po 500 - po pierwsze - takich małżerństw i tak bedzie coraz mniej, po drugie, za taka kwote to sobie na wycieczke pojada albo remont zrobią. Super sprawa.