PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne zarzuty ws. przyjęcia łapówek w PZD w Nowym Targu

  • PAP/AK    2 lutego 2018 - 11:54
Kolejne zarzuty ws. przyjęcia łapówek w PZD w Nowym Targu
(fot. Shuttetrstock.com)

Siedem zarzutów korupcyjnych usłyszał kierownik Działu Zamówień Publicznych Powiatowego Zarządu Dróg (PZD) w Nowym Targu Józef K. - powiedział PAP w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Krakowie Włodzimierz Krzywicki. To już piąta osoba z zarzutami korupcyjnymi w tej sprawie.
Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW 30 stycznia. W grudniu prokuratorskie zarzuty przyjęcie łapówek usłyszeli szef nowotarskiego PZD Robert W. i jego zastępca Krzysztof Sz. Sąd zastosował tymczasowy areszt dla trzech pracowników Zarządu.

Zarzuty wręczenia korzyści majątkowych przedstawiono także dwóm osobom z firm budowlanych realizujących prace na rzecz PZD. Jeden z biznesmenów również przebywa w areszcie.

"Na obecną chwilę łączna kwota korzyści majątkowych przyjętych przez wyżej wymienione osoby wynosi ponad 770 tys. zł" - poinformował PAP Stanisław Żaryn rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Wydział Zamiejscowy w Krakowie Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Czytaj także:

Sąd Rejonowy w Białymstoku zdecydował w czwartek o tymczasowym areszcie dla burmistrza Pułtuska (Mazowieckie), który miał przyjąć korzyść majątkową. Zatrzymania samorządowca oraz siedmiu innych osób miały związek ze sprawą korupcyjną przy przetargach budowlanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.