PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne zatrzymania ABW w szczecińskim Urzędzie Melioracji

  • PAP/AH    30 listopada 2017 - 14:49
Kolejne zatrzymania ABW w szczecińskim Urzędzie Melioracji
Dotychczas zarzuty przedstawiono 46 podejrzanym, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Fot. Shutterstock

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejne 13 osób w śledztwie w sprawie podejrzenia korupcji w szczecińskim Zarządzie Melioracji. Sprawa dotyczy 105 inwestycji na kwotę ponad 600 mln zł.
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził te informacje podając, że do zatrzymań doszło 21 i 28 listopada.

- Funkcjonariusze przeszukali także miejsca zamieszkania oraz prowadzenia działalności osób zatrzymanych, a także innych osób związanych ze śledztwem - powiedział.

Wśród zatrzymanych byli pracownicy Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie oraz osoby wykonujące usługi melioracyjne i budowlane na jego rzecz.

Śledztwo poznańskiej delegatury ABW nadzorowane jest przez zachodniopomorski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej, gdzie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty - poinformował Żaryn.

Rzecznik przypomniał, że ze śledztwa wynika, ze dochodziło do zmowy oraz zakłócania przetargów publicznych organizowanych przez Zarząd Melioracji. Zatrzymanym postawiono m.in. zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach, wyłudzenia dotacji i subwencji. Zatrzymani urzędnicy mieli też przekraczać uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Za przestępstwa te grożą kary od 3 miesięcy do 10 lat pozbawienia wolności - podkreślił Żaryn.

Po postawieniu zarzutów wobec niektórych podejrzanych prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe i zawieszenie w czynnościach służbowych - podał.

Dotychczas zarzuty przedstawiono 46 podejrzanym, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.