PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny nabór do programu "Opieka 75+". Mogą zgłaszać się większe gminy

  • TK    7 marca 2018 - 13:30
Kolejny nabór do programu "Opieka 75+". Mogą zgłaszać się większe gminy
Do końca marca MRPiPS będzie czekać na wnioski o wsparcie w ramach programu "Opieka 75+”. (Fot. pixabay)

Do końca marca 2018 roku gminy mogą składać wnioski do programu "Opieka 75+". W edycji 2018 zaszły pewne zmiany. O pieniądze mogą się starać gminy do 40 tys. mieszkańców.
Już na początku lutego, Elżbieta Bojanowska, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedziała ogłoszenie kolejnego naboru do programu "Opieka 75+". Jak wyjaśniła, kolejny nabór spowodowany jest tym, że stosunkowo niewiele samorządów zgłosiło się dotychczas o wsparcie. Jak podkreśliła, było to ok. 40 proc. gmin, które były uprawnione do skorzystania programu.

Gminy do 30 marca 2018 r. mogą składać do urzędów wojewódzkich informację o zapotrzebowaniu na środki na dofinansowanie w ramach programu "Opieka 75+”. Dzięki rozszerzeniu grupy adresatów programu więcej gmin będzie mogło skorzystać z dofinansowania.

Czytaj także: Program „Opieka 75+” 2018: MRPiPS odpowiada na najważniejsze pytania

Zmieniły się zasady programu "Opieka 75+” - edycja 2018. Teraz skorzystać mogą z niego także większe gminy, do 40 tys. mieszkańców, które świadczą usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze samodzielnie.

Dzięki Programowi "Opieka 75 plus" w małych gminach ma być więcej godzin usług opiekuńczych dla tych seniorów, którzy już z nich korzystają. Zwiększyć się ma także krąg odbiorców takich usług dla osób samotnych i starszych w wieku powyżej 75. roku życia.

Na program w pierwszej edycji przeznaczono ok. 57 mln zł. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacował, że wsparciem z programu mogło być objętych 13,5 tys. seniorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.