PARTNER PORTALU
  • BGK

Kombatanci wyjadą na wakacje

  • PAP/AT    23 sierpnia 2017 - 07:44
Kombatanci wyjadą na wakacje
Od siedmiu lat wolontariusze zaangażowani na rzecz Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" pomagają kombatantom (Zdjęcie ilustracyjne, fot.kombatanci.gov.pl)

Dzięki akcji "Wakacje dla Bohatera" kombatanci wyjadą na odpoczynek.
Nawet czterdziestu kombatantów będzie mogło wyjechać na odpoczynek dzięki akcji "Wakacje dla Bohatera" - podaje "Nasz Dziennik".

Od siedmiu lat wolontariusze zaangażowani na rzecz Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" pomagają około 1,5 tys. kombatantom: żołnierzom Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, powstańcom warszawskim i harcerzom Szarych Szeregów.

Byli uczestnicy walk o niepodległość otrzymują paczki z okazji świąt oraz wsparcie w ciągu roku. W tym roku pojawiła się nowa inicjatywa - "Wakacje dla Bohatera". "Pomysł na tę akcję narodził się w okolicach Świąt Wielkiej Nocy. Kombatanci wielokrotnie sygnalizowali, że chętnie by gdzieś wyjechali, gdzieś odpoczęli" - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Tomasz Sawicki, prezes Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera".

Czytaj też: Święto Wojska Polskiego. 1500 żołnierzy na ulicach Warszawy. Zobaczcie zdjęcia z defilady

Jak podaje gazeta, uczestnicy zamieszkają w dniach 28 września - 4 października 2017 r. w ośrodku wypoczynkowym Agencji Mienia Wojskowego "REWITA" w Międzyzdrojach. Tam będą mogli skorzystać z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Organizatorzy wyjazdu zadbali także o przyjemne spędzenie czasu. W planie są m.in. koncerty, wycieczki, spotkania i wyjście do kina na film "Wyklęty".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.