PARTNER PORTALU
  • BGK

Komendant stołeczny policji Michał Domaradzki odwołany

  • PAP    10 lutego 2016 - 22:56
Komendant stołeczny policji Michał Domaradzki odwołany
(Fot.: policja.waw.pl)

Komendant stołeczny policji nadinspektor Michał Domaradzki został odwołany ze stanowiska.
- Z dniem dzisiejszym komendant stołeczny został odwołany ze stanowiska - powiedział w środę (10 lutego) p.o. rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Marcin Szyndler. Dodał, że nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca przyszłej funkcji Domaradzkiego.

Domaradzki objął stanowisko szefa warszawskiej policji we wrześniu 2014, wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie. 43-letni oficer pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję lubelskiego komendanta wojewódzkiego policji. Domaradzki jest magistrem politologii. Interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

Według nieoficjalnych informacji tvn24 nadinspektorowi ma zostać powierzona misja reprezentowania polskiej policji na Ukrainie, Białorusi lub w Rosji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.