PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja reprywatyzacyjna do końca roku planuje przeprowadzić jeszcze siedem rozpraw

  • PAP/KDS    16 sierpnia 2017 - 16:19
Komisja reprywatyzacyjna do końca roku planuje przeprowadzić jeszcze siedem rozpraw
Do początku grudnia planuje przeprowadzić siedem rozpraw (fot.Twitter/Komisja weryfikacyjna)

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji podała harmonogram pracy. Do początku grudnia planuje przeprowadzić siedem rozpraw. Najbliższa - 30 sierpnia będzie poświęcona sprawie ul. Poznańskiej 14, w ostatnich dniach października komisja zbada sprawę ul. Nabielaka 9, a na początku grudnia - ul. Noakowskiego 16.
Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości najbliższe dwie rozprawy komisji weryfikacyjnej poświęcone będą sprawom ul. Poznańskiej 14 i ul. Marszałkowskiej 43.

Na początku sierpnia poseł PiS i członek komisji weryfikacyjnej Jan Mosiński stwierdził, że pod tymi adresami nadal mieszkają lokatorzy, którym podniesiono czynsze o kilkaset procent oraz powybijano okna, by "marzli zimą", co - jak mówił - miało ich zmusić do opuszczenia lokali.

Rozprawy ws. Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43 zaplanowane są na 30 sierpnia i 6 września.

Kolejne rozprawy mają się odbyć 3 października - wtedy komisja zajmie się decyzją reprywatyzacyjną dotycząca nieruchomości przy ul. Złotej 19, tego samego dnia ma również badać sprawę ul. Zielna 7/Złota 17.

Czytaj więcej: Reprywatyzacja w Warszawie. Śpiewak mówi o grupie przestępczej w ratuszu stolicy

Dwa dni później, 5 października, zaplanowana jest rozprawa ws. Chmielnej 50.

30 i 31 października komisja będzie badać sprawę nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała Jolanta Brzeska - aktywistka miejska, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach; jej spalone ciało znaleziono w marcu 2011 r. na terenie Parku Kultury w Powsinie.

Ostatnie zawiadomienie o rozprawie komisji weryfikacyjnej, zamieszczone na stronie resortu, dotyczy sprawy kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, która w wyniku decyzji miasta w części przypadła rodzinie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Termin rozprawy został wyznaczony na 4 i 5 grudnia br.

Komisja weryfikacyjna ds reprywatyzacji od początków czerwca br. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Uchyliła już trzy decyzje wydane z upoważnienia prezydent Warszawy: o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego dwóch działek przy ul. Twardej; o przyznaniu praw do działki Chmielna 70 Januszowi Piecykowi, mec. Grzegorzowi Majewskiemu i Marzenie K. oraz o przyznaniu Maciejowi M. działki Sienna 29.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2017-08-17 16:34:21

    Szkoda że nie biorą pod uwagę procesu rozkułaczania w latach 1946 -1960. A analiza zwrotu za proces rozkułaczania dlaczego nie jest brana pod uwagę? Za 30 hektarów, za dom i wszystko dostałam z siostrą po 2 tysiące bo straszne pieniądze trzeba było dać prawnikom!!!!