PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Warszawy w sumie 6 tys. zł grzywny

  • PAP/KDS    29 czerwca 2017 - 18:01
Komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Warszawy w sumie 6 tys. zł grzywny
Komisja weryfikacyjna na prezydent Warszawy nałożyła grzywnę w wysokości 6 tys. zł (fot.platforma.org)

Hanna Gronkiewicz-Waltz ukarana za niestawienie się na przesłuchaniu przed komisją weryfikacyjna ds.reprywatyzacji. Komisja nałożyła na nią grzywnę w wysokości 6 tys. zł. 

Prezydent Warszawy nie stawiła się na rozprawach dotyczących dwóch nieruchomości przy ulicy Twardej. W związku z tym komisja nałożyła na nią dwie kary grzywny po 3 tys. zł każda.

Za ukaraniem prezydent stolicy było pięciu członków komisji z ramienia PiS, przeciwny był reprezentant PO Robert Kropiwnicki, od głosu wstrzymali się reprezentanci Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki, który wnioskował o ukaranie Gronkiewicz-Waltz powiedział, że pomimo prawidłowego wezwania do osobistego stawiennictwa na rozprawę ws. nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10 prezydent Warszawy nie stawiła się przed komisją.

Przeciw wnioskowi Jakiego wystąpił reprezentant PO w komisji Robert Kropiwnicki, apelował o wycofanie wniosku. Argumentował, m.in., że Jaki wnioskuje o ukaranie strony, która uznaje, że jest w sporze prawnym z komisją i złożyła wniosek do sądu administracyjnego o rozstrzygnięcie tego sporu.

"Dlatego Kodeks postępowania administracyjnego wyraźnie mówi, że w takich sytuacjach należy zawiesić postepowanie, żeby strony się nie spierały kto ma co robić. Jak rozstrzygnie sąd administracyjny, to wtedy będzie czas na rozmowę z ratuszem" - powiedział Kropiwnicki.

Jaki powiedział, że nie ma zamiaru wycofywać się ze swojego wniosku. "Pani prezydent powinna się tutaj stawić jako strona, nie dlatego, że nam się tak podoba albo, że ktoś pani prezydent grozi, ale właśnie dlatego, że to powinno wynikać z szacunku do obywateli i własnych wyborców" - powiedział Jaki.

Dodał, że składając wniosek do sądu administracyjnego próbuje powiedzieć, że "sama chciałaby oceniać swoje decyzje". 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mało, 2017-07-04 07:44:53

    Powinno być nie 6 a 60 tys. zł!!!