PARTNER PORTALU
  • BGK

Kongres Kobiet. Jacek Jaśkowiak zaprasza do Poznania. Apeluje o uwagę w sprawie praw kobiet

  • GP    7 września 2017 - 08:25
Kongres Kobiet. Jacek Jaśkowiak zaprasza do Poznania. Apeluje o uwagę w sprawie praw kobiet
Jacek Jaśkowiak w czwartek (7 września) skrytykował Forum w Krynicy. Uznał, że to spotkanie straciło swój prestiż, jeśli kiedyś go miało. (fot.:youtube.com)

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaprasza do swojego miasta na Kongres Kobiet, który odbędzie się tam w sobotę i niedzielę (9 i 10 września). Hasłem kongresu jest wzbudzanie alarmu wobec zagrożeń dla praw kobiet w Polsce.
• Forum w Krynicy dla prezydenta miasta nie jest dobrym spotkaniem, wartym jego czasu. Jaśkowiak uważa, że pokazuje to m.in. tytuł Człowieka Roku przyznawany w Krynicy.

• - Przyznawanie nagród w Krynicy podąża w stronę podlizywania się politykom - uzasadnił samorządowiec.

• Prezydent Poznania jednocześnie zaprosił na zbliżające się spotkanie w jego mieście. W weekend, polskie środowiska kobiece, spotkają się w Poznaniu na Kongresie Kobiet.

 

W czwartek (7 września) Poznań był o dwa dni od rozpoczęcia kolejnej edycji Kongresu Kobiet. Spotkanie pań z całej Polski odbędzie się w mieście w sobotę i niedzielę (9 i 10 września). Będzie to IX spotkanie kobiet. W tym roku nabrało politycznego charakteru, który wyraża już samo hasło poznańskiej edycji Kongresu: "Alert dla Praw Kobiet".

W czwartek o tym dlaczego tam spotykają się panie i dlaczego nie ma go w Krynicy na trwającym Forum Ekonomicznym mówił w stacji "TOK FM" prezydent Poznania, gospodarz Kongresu Jacek Jaśkowiak.

Czytaj też raport: Kobiet w samorządzie jak na lekarstwo

- Przyznam, że jestem w Poznaniu, bo jestem w pracy - zaczynał Jaśkowiak. - Obawiam się, że Forum Ekonomiczne w Krynicy przestało być ciekawym spotkaniem - dodawał. Po czym uzasadnił, że ostatnie wybory Człowieka Roku w Krynicy nie przypadły mu do gustu. Przypomnijmy, że w latach 2015, 2016 i 2017 tytuł ten trafił w ręce Jarosława Kaczyńskiego, Victora Orbana i (w tym roku, raptem w środę) w ręce premier Beaty Szydło.

- Przyznawanie nagród w Krynicy podąża w stronę podlizywania się politykom - ostrzej ocenił wybór prezydent Jaśkowiak. - Raz byłem w Krynicy i to mi wystarczy.

Dlaczego były przedsiębiorca raczej preferuje towarzystwo kobiet w Poznaniu?

Dopytywany, że był przedsiębiorca, co sugerowałoby jego obecność w Krynicy, stwierdził, że niebawem w Poznaniu będzie miał towarzystwo kobiet także spełnionych w gospodarce.

- (W czasie kongresu) będzie sporo pań, które odniosły sukces w biznesie - dopowiedział samorządowiec. Po czym zaznaczył, że Kongres Kobiet będzie miał charakter alarmu, co akcentuje obecne hasło spotkania.

Kongres pod dyktatem ograniczenia aborcji

Jak można wnioskować z hasła Kongresu, i jest to także ważne dla cytowanego prezydenta, pozycja kobiet w życiu społecznym i publicznym w Polsce jest zagrożona. To oczywiste dla inicjatorek spotkania.

Jako jeden z powodów zaniepokojenia w debacie publicznej w temacie kobiet pojawia się nowa propozycja ograniczenia kompromisu aborcyjnego, czyli ustawy z 1993 roku, która do dzisiaj reguluje aborcję w Polsce.

Czytaj też: W ścisłym zarządzie ZMP nie ma ani jednej kobiety

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.