PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec zjednoczonej opozycji? Rafał Trzaskowski: Chcemy się dogadać z Nowoczesną

  • PAP/AT    3 listopada 2017 - 09:44
Koniec zjednoczonej opozycji? Rafał Trzaskowski: Chcemy się dogadać z Nowoczesną
Z Nowoczesną chcemy się dogadać - powiedział polityk PO (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Zawsze będę szukał porozumienia z Nowoczesną. Niech się uderzy w pierś ten który zaczął, a nie my. My chcemy się bić z PiS, a nie z Nowoczesną. Z Nowoczesną chcemy się dogadać. Ja mogę same dobre rzeczy o Nowoczesnej powiedzieć - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski (PO).
• Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną, a na pewno nie ja - powiedział Trzaskowski.

• Jak dodał, jeżeli będzie taka wola Pawła Rabieja (Nowoczesna) zaprosi go do współpracy.

• Ja chcę współpracować z Nowoczesną - zadeklarował poseł.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej.

Trzaskowski pytany w radiu Zet, czy jego kandydatura wychodzi na złość PiS, czy Nowoczesnej podkreślił, że chce walczyć z PiS, a nie z Nowoczesną. "Nikt w PO nie walczy z Nowoczesną, a na pewno nie ja" - oświadczył.

Dopytywany po co w takim razie jego kandydatura powiedział, że Nowoczesna ma swojego kandydata na prezydenta Warszawy. "A po drugie ile można stać z opuszczonymi rękami jak z lewej i prawej (strony) pojawiają się ciosy" - zaznaczył poseł.

Czytaj też: Kierwiński: Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy

"Ja zawsze będę szukał porozumienia z Nowoczesną" - oświadczył. "Niech się uderzy w pierś ten który zaczął, a nie my. My chcemy się bić z PiS, a nie z Nowoczesną. Z Nowoczesną chcemy się dogadać. Ja mogę same dobre rzeczy o Nowoczesnej panu powiedzieć" - podkreślił polityk PO.

Na pytanie, czy to oznacza koniec zjednoczonej opozycji Trzaskowski odparł, że nie. "To jest dopiero początek" - zaznaczył.

Czytaj też: Spór wokół kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Poseł powiedział też, że zaprosi do współpracy kandydata Nowoczesnej na prezydenta stolicy Pawła Rabieja. "Ja proponuję mu przede wszystkim rozmowę. Oczywiście, że jeżeli będzie taka wola Pawła Rabieja"."Ja chcę współpracować z Nowoczesną" - zadeklarował Trzaskowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.