PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstancin: Chcieli głowy przewodniczącego rady za nieudane referendum

  • konstancin24.eu    6 czerwca 2017 - 10:33
Konstancin: Chcieli głowy przewodniczącego rady za nieudane referendum
Ośmioro radnych uznało, że Andrzej Cieślawski nie powinien dłużej kierować radą (na zdjęciu z lewej)/ fot.konstancin24.eu.

Podczas ostatniej sesji RM w Konstancinie-Jeziornej doszło do pierwszej w tej kadencji próby odwołania Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ośmioro radnych uznało, że Andrzej Cieślawski nie powinien dłużej kierować radą z powodu wyniku referendum metropolitalnego, które zakończyło się fiaskiem. Jednak ich wniosek nie uzyskał większości głosów i nie został wprowadzony do porządku obrad. Radni zapowiadają kolejną próbę zmiany przewodniczącego.
Coraz wyraźniej zaznaczają się różnice zdań radnych w niektórych kwestiach. Dotychczas w konstancińskiej Radzie Miejskiej nie było wyraźnego podziału na koalicję i opozycję. Jednak w ostatnim roku kadencji może się to zmienić.

Podczas ostatniej sesji doszło do pierwszej w tej kadencji próby odwołania Andrzeja Cieślawskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ośmioro radnych domaga się zmiany przewodniczącego, obwiniając go za porażkę referendum metropolitalnego, które okazało się nieważne z powodu za małej frekwencji. Frekwencja wyniosła 29,33 proc. Zabrakło około stu głosów do 30 proc. frekwencji, która jest konieczna, aby uznać wyniki referendum. Przypomnijmy, 10 kwietnia radni jednogłośnie podjęli decyzję o organizacji referendum.

Ostatecznie wniosek radnych dotyczący odwołania przewodniczącego nie został wprowadzony do porządku obrad, ponieważ poparło go zbyt mało radnych. Za było 10 osób, a zgodnie z przepisami, zmiany w porządku obrad muszą uzyskać co najmniej 11 głosów. Radni, którzy krytycznie oceniają prace przewodniczącego, zapewniają, że nie zmienią zdania i wkrótce podejmę kolejne kroki, by go zmienić.

Andrzej Cieślawski kieruje radą już drugą kadencję. Wkrótce okaże się czy ją dokończy, czy może ktoś go zastąpi. Już inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w obecnej kadencji pokazała, że nie wszyscy radni popierają przewodnictwo Andrzeja Cieślawskiego. W 2014 roku wygrał on niewielką przewagą głosów. W tajnym głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za Andrzejem Cieślawskim. Natomiast 9 osób uznało, że przewodniczącą powinna zostać jego kontrkandydatka, Iwona Wiercińska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.