PARTNER PORTALU
 • BGK

Konwencja Partii Razem: Oto program przed wyborami samorządowymi

 • AW/PAP    13 stycznia 2018 - 13:26
Konwencja Partii Razem: Oto program przed wyborami samorządowymi
Partia Razem szykuje się do wyborów samorządowych. Przedstawia program (fot. youtube.com)

W sobotę (13 stycznia) odbyła się konwencja samorządowa Partii Razem. Głównym punktem było przedstawienie programu przed zbliżającymi się wyborami.
 • - Polska potrzebuje nowej, wiarygodnej opozycji, która umie upomnieć się o sprawiedliwość społeczną, wolność światopoglądową i nie jest uwikłana w brudne interesy - powiedział w sobotę (13 stycznia) jeden z liderów Partii Razem Adrian Zandberg przed rozpoczęciem konwencji samorządowej swojego ruchu.

Dodał, że jego partia będzie dążyła do stworzenia szerokich, społecznych list w wyborach samorządowych, które zawalczą o władzę w miastach Zadaniem tych list powinno być - według niego - odsunięcie od władzy z jednej strony "skorumpowanych układów", a z drugiej - "fanatycznych konserwatystów".

Jak zaznaczył Adrian Zandberg, podstawą programu partii dla samorządów jest "oddanie władzy w samorządach w ręce zwykłych ludzi".

- Bo to jest istotą słowa "demokracja" - władza ludzi, a nie władza wielkiego biznesu, nie władza biskupa, nie władza skompromitowanych elit, nie władza układów - przekonywał.

W sobotę odbyła się konwencja samorządowa Partii Razem.

W swoim programie "Razem możemy więcej" przygotowanym specjalnie na tę konwencję (zamieszczamy go poniżej w dziale Multimedia) porusza kwestii: równości w życiu lokalnym, transportu publicznego, służby zdrowia, samorządów dbających o warunki pracy na swoim terenie, edukacji i kultury, polityki przestrzennej oraz ochrony środowiska z akcentem na czyste powietrze.

- Żeby zbudować nowoczesne i działające państwo, potrzebne nam jest równe społeczeństwo. Będziemy walczyć o godne życie dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy stan konta. Nasze priorytety to wsparcie dla rodzin, walka z przemocą domową, biedą i bezdomnością oraz usunięcie z przestrzeni publicznej barier dla najsłabszych i wykluczonych. To samorząd ma największe możliwości, żeby ułatwić nam codzienne życie - czytamy w programie. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • Dorota, 2018-01-21 10:58:43

  Fantastyczny program!
 • Julek, 2018-01-16 10:04:45

  A jak w takim razie ustrzec się przed fanatycznymi lewakami ?
 • Rycho, 2018-01-15 15:13:03

  Do eLPe: w sytuacjach krytycznych stosunkowo najlepiej na Maderę - wpolityce.pl/polityka/376591-egzotyczne-ferie-zamiast-ratowania-kobiet-barbara-nowacka-wypoczywa-a-lewica-ciagle-w-rozsypce-nie-chce-niczego-komentowac