PARTNER PORTALU
 • BGK

Kornel Morawiecki: Brak kadencyjności w samorządach rodzi patologie

 • PAP/EM    3 kwietnia 2017 - 14:35
Kornel Morawiecki: Brak kadencyjności w samorządach rodzi patologie
Brak kadencyjności w samorządach to była błędna decyzja, ten brak rodzi patologie - ocenił poseł Kornel Morawiecki. (fot. facebook/Kornel Morawiecki)

Poseł Kornel Morawiecki zapowiedział, że zaproponuje, by w wyborach samorządowych we Wrocławiu stworzyć szeroką koalicję, która pozwoli odsunąć od władzy obecnie rządzących miastem.
• Poseł Kornel Morawiecki przyłączy się do tworzenia koalicji, która pozwoli odsunąć od władzy obecnie rządzących Wrocławiem.

• Kornel Morawiecki udzielił poparcia kandydatce na nowego prezydenta Wrocławia prof. Alicji Chybickiej.

• Poseł jest zwolennikiem wprowadzenia proponowanej przez PiS dwukadencyjności w samorządach.

"To będzie taka oferta dla Wrocławia, która będzie przeciwna tym, którzy rządzą miastem od 27 lat. Istnieje potrzeba zbudowania takiej szerokiej koalicji i chętnie się włączę w prace nad taką koalicją. Jeśli tego nie zrobimy, to ten układ, ta siła rządząca miastem od 27 lat się nie zmieni" - powiedział na konferencji we Wrocławiu Morawiecki - marszałek senior Sejmu i poseł koła Wolni i Solidarni.

W jego ocenie, główną siłą polityczną we Wrocławiu, która powinna współtworzyć taką koalicję jest Prawo i Sprawiedliwość, ale jest w niej miejsce również i dla innych podmiotów np. ruchów miejskich, samorządowców z ościennych gmin czy działaczy społecznych.

Jego zdaniem, układ władzy samorządowej we Wrocławiu jest "odbiciem sytuacji samorządu w całej Polsce".

"Władza samorządowa we Wrocławiu trwa bez zmian od początku. I teraz kandydatka tego układu na nowego prezydenta Wrocławia prof. Alicja Chybicka, choć jest znanym lekarzem i osobą zasłużoną, gwarantuje stabilność temu rządzącemu środowisku" - powiedział Morawiecki.

Podkreślił, że podstawowym celem takiej szerokiej koalicji jest "wprowadzenie nowych twarzy i nowych pomysłów i większej otwartości do wrocławskiego samorządu".

Morawiecki zaznaczył też, że jest zwolennikiem wprowadzenia proponowanej przez PiS dwukadencyjności w samorządach, choć można zastanowić się, czy czas trwania kadencji w samorządzie nie powinien zostać wydłużony z czterech do pięciu lat.

"Brak kadencyjności w samorządach to była błędna decyzja. Jestem absolutnie za wprowadzeniem kadencyjności, bo ich brak rodzi patologiczne i niezdrowe sytuacje" - powiedział Morawiecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • w.potega@neostrada.pl, 2017-04-04 10:33:41

  Kadencyjność jest potrzebna wszędzie, także na funkcjach profesorskich w uczelniach, tak bardzo w Polsce zaniedbanych przez klikowość. Nie ma zawodu ,,polityk". To może być misja dla sprawdzających się na różnych rynkowych polach.
 • ekspert, 2017-04-04 09:44:26

  Kadencyjność w Sejmie i Senacie aby odświeżyć życie publiczne, w ślad za tym może być kadencyjność w Samorządzie (2x5lat), ale tylko łącznie. Jeśli są wątpliwości to referendum, suweren rozstrzygnie.
 • Prof. Glass, 2017-04-04 09:44:19

  Za późno, przebudowany, przeformatowany Wrocław nigdy już nie będzie metropolią tylko gojowskim centrum usługi taniej pracy dla Sanhedrynu! I galeryjek handlowych dla "słoików". Jak mówią o Wrocławiu mieszkańcy "szczalnia" dla Angolskich i Niemieckich Turystów! Pod Żydowskim Na...dzorem wynajętych szabesgoi! Artyści uciekają z tego miasta, gdzie rządzi od 1989 klika kilku kolesi! Plus Prezio  rozwiń