PARTNER PORTALU
  • BGK

Kornel Morawiecki: kandydatura Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia wprowadza zamęt

  • PAP/MIW    9 kwietnia 2018 - 13:27
Kornel Morawiecki: kandydatura Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia wprowadza zamęt
Bój o wrocławski ratusz zapowiada się bardzo interesująco (fot. pixabay.com)

Rekomendacja Platformy dla Kazimierza M. Ujazdowskiego na kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia wprowadza zamęt w Polsce i we Wrocławiu – ocenił w poniedziałek (9.04) szef sejmowego koła Wolni i Solidarni (WiS) Kornel Morawiecki.
W piątek (6.04) rada powiatu wrocławskiego PO opowiedziała się za kandydaturą Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Miejskim strukturom PO kandydaturę europosła Ujazdowskiego rekomendował lider tej partii Grzegorz Schetyna. Ujazdowski w przeszłości był m.in. wiceprezesem PiS; w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej kandydatką PO na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska była posłanka prof. Alicja Chybicka.

Kornel Morawiecki ocenił w poniedziałek na konferencji prasowej, że Ujazdowski "zmieniając swoje zapatrywania, zraża do siebie konserwatywnych wyborców".

- Kazimierz M. Ujazdowski był kiedyś prokościelny, teraz przechodzi do opcji Platformy, tylko po to by być prezydentem Wrocławiu - podkreślił.

Według K. Morawieckiego, wybór przez PO, Kazimierza M. Ujazdowskiego na kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia, "wprowadza zamęt w Polsce i we Wrocławiu".

Jak ocenił, kandydatura Ujazdowskiego może pomóc Robertowi Butwickiemu - kandydatowi na prezydenta Wrocławia, popieranemu przez WiS.

- Ta kandydatura pomoże również kandydatowi PiS, bo w drugiej turze, głosy oddane na Ujazdowskiego, przesuną się na kandydata konserwatywnego - zaznaczył K. Morawiecki.

We Wrocławiu walkę o fotel prezydenta, oprócz Ujazdowskiego, na razie zapowiedzieli: kandydat Nowoczesnej Michał Jaros, Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy oraz przedsiębiorca Robert Butwicki, popierany przez partię Wolni i Solidarni. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.