PARTNER PORTALU
 • BGK

Kościół zostanie przekształcony w mieszkania dla uchodżców

 • PAP/AT    16 sierpnia 2017 - 06:56
Kościół zostanie przekształcony w mieszkania dla uchodżców
W kościele powstaną mieszkania dla uchodźców (fot.pixabay.com)

Kościół św. Klemensa wraz z zabudowaniami w niemieckim Essen, przy którym działa polska parafia, ma zostać sprzedany i przekształcony w mieszkania dla uchodźców.
Nasi rodacy z polskiej misji katolickiej w Essen walczą o świątynię i swoją wspólnotę parafialną - pisze "Nasz Dziennik".

W mieście, gdzie mieszka około 20 tys. Polaków, kościół św. Klemensa to jedyny kościół, w którym sprawowane są Msze św. W języku polskim. Co tydzień w niedzielę w sumie na trzech Eucharystiach gromadzi się tu około 1500 osób.

Czytaj też: Przyjmowanie imigrantów? Prezydenci dużych miast są otwarci

Jest to prężnie działający ośrodek duszpasterski, skupia kilkanaście wspólnot.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Qwasyx, 2017-08-16 15:25:36

  Do MG42: co ma piernik do wiatraka? Dobrze byloby gdyby Portal samorzadowy zajmowal sie tym do czego jest powolany. Mianowicie do spraw samorzadow, a nie kosciola! I to na dodatek w obcym panstwie. Cuzy to tak trudno pojac?
 • Janka, 2017-08-16 11:26:12

  Do ANNA: Polacy nie są w Niemczech na robotach przymusowych, wyjechali, bo chcieli. Chcieli lepiej zarabiać i lepiej żyć.
 • Grzegorz, 2017-08-16 11:13:33

  Do MG42: Pitolenie. To wabik na kliknięcia zwykły. Niemcy są krajem o postępującej ateizacji. KK musi racjonalizować wydatki. Polskie duszpasterstwo można przecież przenieść do innego kościoła. Nie dajcie się ludzie wkręcać. To temat zastępczy.