PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosiniak-Kamysz: Do dzieła! Zaczynamy kampanię samorządową

  • aw/pap    19 listopada 2016 - 20:29
Kosiniak-Kamysz: Do dzieła! Zaczynamy kampanię samorządową
fot.twitter

• Władysław Kosiniak-Kamysz podczas XII kongresu PSL został w sobotę ponownie wybrany na stanowisko prezesa partii.
• Od razu nakreślił cele partii na najbliższy czas z naciskiem na najbliższe wybory samorządowe.
Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 1002 delegatów uczestniczących w kongresie. Jego kontrkandydatem był skarbnik ludowców i lider regionu opolskiego Stanisław Rakoczy, na którego głosowało 50 delegatów.

"Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie" - powiedział szef PSL po ogłoszeniu wyników. "Zrobię wszystko, żeby nie zawieść tego zaufania, żebyśmy odbudowali zasłużoną dla nas pozycję" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

"Do dzieła! Zaczynamy kampanię samorządową. Cel jest prosty: zdobyć jak najwięcej przestrzeni do realizacji swoich planów i zamierzeń" - mówił prezes ludowców.

"Nie dam rady sam. Możemy tylko razem zmieniać na lepsze naszą rzeczywistość" - podsumował Kosiniak-Kamysz.

Przypomnijmy, w wyborach samorządowych w 2014 r. PSL uzyskało bardzo dobry wynik. W większości sejmikach wojewódzkich rządzi teraz w koalicji z PO. Część polityków i ekspertów podnosiło, że wynik ludowców to efekt kart, a właściwie książeczek wyborczych, w których PSL figurowało jako pierwsza partia.

Więcej na temat wyników wyborów z 2014 r. czytaj tutaj

Kosiniak- Kamysz - młody i ambitny

Kosiniak Kamysz pełnił funkcję przewodniczącego PSL od końca 2015 r. Był najmłodszym ministrem w rządzie PO-PSL; gdy obejmował resort w listopadzie 2011 r., miał 30 lat. Choć kierował resortem pracy, z wykształcenia jest lekarzem internistą, doktorem nauk medycznych.

Kosiniak-Kamysz urodził się w 1981 r. w Krakowie; w 2006 r. ukończył medycynę w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do 2011 r. był lekarzem w uniwersyteckiej Klinice Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi. Badania naukowe do pracy doktorskiej prowadził w Emory University School of Medicine w Atlancie w USA.

W latach 2010-11 r. był krakowskim radnym, zajmował się problematyką polityki społecznej oraz ochrony zdrowia. Od 2000 r. związany z PSL, był jednym z założycieli Stowarzyszenia Forum Młodych Ludowców.

Jak sam podkreśla, został wychowany w tradycjach ruchu ludowego. Jego ojciec Andrzej Kosiniak-Kamysz jest obecnie szefem ludowców w Małopolsce, był ministrem zdrowia i opieki społecznej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Od grudnia 2012 r. Kosiniak-Kamysz był wiceprezesem PSL, wcześniej, w latach 2008-12, pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego.

Propozycję objęcia resortu pracy usłyszał od Waldemara Pawlaka już w 2007 r., ale wówczas odmówił. "Brakowało mi jeszcze doświadczenia zawodowego. Chciałem zrobić doktorat" - mówił PAP. Miał wtedy 26 lat.

W sobotę ludowcy wybrali też szefa rady naczelnej. Więcej na ten temat czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2016-11-21 18:30:31

    Jak wylosują tym razem ostatnią stronę w książeczce do wybierania to będzie PSLkaput...