PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosiniak-Kamysz: Nie będziemy wchodzić w relacje z antysamorządową partią

  • PAP/AT    13 marca 2018 - 09:30
Kosiniak-Kamysz: Nie będziemy wchodzić w relacje z antysamorządową partią
Nie jesteśmy jak chorągiewka na wietrze - zaznaczył lider PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

PiS ogranicza samorządność w Polsce. Zabiera kompetencje sejmikom wojewódzkim i marszałkom województw powodując w wielu miejscach ogromne zamieszanie - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
"Nie będziemy wchodzić w żadne relacje z partią, która jest antysamorządowa, a taką partią jest dzisiaj PiS. PiS ogranicza samorządność w Polsce; zabiera kompetencje szczególnie sejmikom wojewódzkim, marszałkom województw, np. dotyczące ochrony środowiska właśnie, dotyczące spraw rolnych, dotyczące sportu i turystyki, melioracji, powodując w wielu miejscach ogromne zamieszanie" - mówił Kosiniak-Kamysz zapytany w Polsat News o to, czy słowa Marka Sawickiego (PSL) wypowiedziane w poniedziałek (12 marca) w radiowej Jedynce, dotyczące tego, że PSL nie wchodzi w otwartą koalicję z PO i Nowoczesną, oznaczają sugestię współpracy PSL z PiS przed wyborami.

"Więc jeżeli nie ulegliśmy, a tych pokus i kuszenia ze strony PiS przez dwa lata w sejmikach było niezwykle dużo wobec naszych radnych stosowanych, i jeżeli wyborcy zdecydowali o takim kształcie koalicji, to my nie jesteśmy jak chorągiewka na wietrze" - podkreślił prezes PSL.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.