PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosiniak-Kamysz: program na wybory samorządowe jeszcze listopadzie

  • PAP/PSZ    5 października 2017 - 11:38
Kosiniak-Kamysz: program na wybory samorządowe jeszcze listopadzie
Jesteśmy gotowi do każdego kształtu ordynacji wyborczej - papewnia Władysław Kosiniak-Kamysz. (fot. PTWP / Paweł Pawłowski)

25 listopada w Kraśniku PSL ogłosi program na wybory samorządowe; 16 grudnia zaprezentuje kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów - zadeklarował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
"Mamy dość dużo chętnych kandydatów do startu w wyborach - i na wójtów, i na burmistrzów, i na radnych. Przygotowujemy się. 25 listopada ogłosimy nasz program na wybory samorządowe. Zrobimy to w Kraśniku, w Polsce lokalnej. Później prezentacja kandydatów 16 grudnia, pewnie na wójtów, burmistrzów i prezydentów, bo to jest ten etap ważny, który już trzeba rozpocząć" - oznajmił w Polsat News Kosiniak-Kamysz.

Pytany, czy obawia się zmian w ordynacji wyborczej zapowiadanej przez PiS, powiedział, że PSL jest przygotowany na każdą ewentualność.

"Jesteśmy gotowi do każdego kształtu ordynacji wyborczej, bo wiemy, że to zależy dzisiaj od PiS-u" - podkreślił. Jak dodał obecna ordynacja nie jest zła. "Wiemy, że PiS robi (te zmiany) tylko i wyłącznie po to, żeby wygrać, a nie żeby reprezentacja Polski lokalnej była lepiej wyłaniana" - zaznaczył szef PSL.

Jego zdaniem PiS-owi chodzi o grę polityczną i ustawianie warunków pod siebie. "To jest gra nie fair, ale my się do niej przygotowujemy najlepiej jak można, bo wiemy, że takie warunki mogą być" - podkreślił polityk.

O toczących się w PiS pracach nad zmianami w ordynacji pisaliśmy już wcześniej. Jak tłumaczy Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu, wiele zależy od tego, jak rozstrzygnie się spór o sądy. 

Prace nad nowelizacją kodeksu wyborczego miałyby objąć m.in. przywrócenie ordynacji proporcjonalnej w wyborach do rad gmin czy zakaz kandydowania do dwóch szczebli samorządu jednocześnie.

Czytaj także: Samorządy podzielone wobec nowej ordynacji wyborczej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.