PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosztowna wyprawka szkolna

  • PAP/JL    10 sierpnia 2016 - 07:17
Kosztowna wyprawka szkolna
Na wyprawkę szkolną trzeba wydać od 300 do 500 zł. Fot. Pixabay.com

Od 300 do 500 złotych – tyle najczęściej rodzice wydają w tym roku na wyprawkę szkolną dla dziecka.
W cenę szkolnego zestawu nie wchodzą podręczniki, które w większości przypadków finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Najdroższy jest plecak i artykuły plastyczne; rodzice zakupów dokonują przeważnie wspólnie z dziećmi, które najczęściej wybierają modne, ale droższe artykuły szkolne z bohaterami ulubionych bajek i filmów.

Największym wydatkiem związanym z rozpoczęciem roku szkolnego są tornistry. Na kolejnym miejscu znajdują się wszelkiego typu artykuły plastyczne, a dalej zeszyty i bruliony.

W tym roku dużą popularnością cieszą się plecaki na kółkach. Rodzice coraz częściej inwestują również w różnego rodzaju pomoce szkolne i globusy. Dla kupujących zdecydowanie największe znaczenie ma jakość produktów i preferencje dziecka, w mniejszym stopniu cena.

Uczniom niezmiennie podobają się motywy z bajek i filmów. W tym roku są to bohaterowie Gwiezdnych wojen, Angry Birds, Equestria Girls i Minionków. Fani sportu preferują artykuły z wizerunkami polskich piłkarzy oraz logo popularnych klubów. Często takie przedmioty są dużo droższe od tych nieopatrzonych popularnym motywem, jednak zarówno dzieci, jak i rodzice chętniej je wybierają. Spośród zeszytów szkolnych dzieci decydują się przede wszystkim na te z nazwami przedmiotów szkolnych lub złotą myślą na okładce.

Rodzice często stawiają na wygodę, kupują dzieciom: wyposażone piórniki, ścieralne długopisy i łatwo zmywalne z ciała farby. Zakupów zazwyczaj dokonują wspólnie z dzieckiem, aby przede wszystkim ono było zadowolone.

Ceny produktów są bardzo różne. W jednym z popularnych marketów można kupić wyprawkę nawet za 29 zł. Ceny plecaków w popularnych sieciach sklepów i marketach wahają się od 9,99zł do nawet ok. 469 zł; piórników – od 1,19zł do ok. 100zł. Koszty zależą zarówno od miejsca zakupu, jakości produktu, jak i tego, czy są ozdobione modnymi motywami.

Oprócz przyborów szkolnych do kosztów ponoszonych przez rodziców należy doliczyć także strój sportowy i galowy oraz obuwie dla dziecka. Cena każdej z tych rzeczy to minimum kilkanaście złotych.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Okazje, 18 proc. ankietowanych skompletowało wyprawkę już w lipcu. Blisko jedna trzecia (32 proc.) badanych rozpoczęła poszukiwania wraz z początkiem sierpnia, jednak największe zainteresowanie (39 proc.), jak co roku, przewidywane jest na drugą połowę sierpnia. Pozostali ankietowani zadeklarowali, że pozostawiają ten obowiązek na wrzesień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rodzic, 2016-08-10 13:37:45

    Kilkanaście zł za stój galowy, sportowy i OBUWIE SPORTOWE ( po kilku miesiącach za małe) ???? Ludzie, w jakim świecie wy żyjecie???