PARTNER PORTALU
 • BGK

Kozłowo, wybory przedterminowe: Jest nowy wójt. Został nim Marek Wolszczak

 • PAP/AT    20 listopada 2017 - 06:45
Kozłowo, wybory przedterminowe: Jest nowy wójt. Został nim Marek Wolszczak
Marek Wolszczak został wybrany na nowego wójta Kozłowa (fot.fotolia)

W wyborach przedterminowych na wójta gminy Kozłowo (warmińsko-mazurskie), które odbyły się w niedzielę (19 listopada) wybrany został Marek Wolszczak, lekarz weterynarii i gminny radny.
W przedterminowych wyborach o stanowisko wójta walczyło pięciu kandydatów. Wybory ogłoszono po zrzeczeniu się mandatu przez poprzedniego wójta Jacka Jankowskiego.

58-letni Wolszczak uzyskał w niedzielnych wyborach 54 proc. ważnie oddanych głosów.

Nieoficjalne wyniki podał dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki.

Pozostali kandydaci uzyskali: Ewa Krzyżewska (PiS), radna powiatu nidzickiego a od kwietnia zarządzająca gminą Kozłowo - ponad 15 proc. głosów; Tomasz Kucmus, sołtys sołectwa Kozłowo - ponad 14 proc. głosów; Maciej Prażmo, społecznik działający w lokalnych organizacjach pozarządowych, prezes zarządu głównego Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - ponad 8 proc. głosów i Alicja Eidtner, przewodnicząca rady gminy Kozłowo - ponad 7 proc. głosów.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła ok. 41 proc.

Przedterminowe wybory w gminie Kozłowo ogłoszono, ponieważ dotychczasowy wójt Jacek Jankowski pisemnie zrzekł się mandatu. W efekcie tej decyzji 28 sierpnia Komisarz Wyborczy w Olsztynie stwierdził wygaśnięcie mandatu wójta.

Od kwietnia gminą Kozłowo zarządzała Ewa Krzyżewska, którą do wykonywania zadań i kompetencji wójta wyznaczyła premier Beata Szydło. Było to konieczne, po tym jak dotychczasowy wójt został zawieszony w czynnościach służbowych w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem o charakterze korupcyjnym, a w gminie nie było stanowiska zastępcy wójta.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (11)

 • audytor, 2017-11-22 09:06:08

  Co to za karłowate samorządy? Kozłowo 6 tys. mieszkańców, 23 mln zł dotacji i subwencji z budżetu państwa i tylko 5,5 mln dochodów własnych. Zlikwidować, przyłączyć do najbliższej efektywnej gminy a nie tworzyć stanowiska. Zasadniczo należy zlikwidować ponad 1052 karłowate gminy w Polsce a za zaoszc...zędzone pieniądze wykonać inwestycje infrastrukturalne.  rozwiń
 • Beata, 2017-11-22 07:04:19

  Weźcie się niektórzy za robotę bo co niektórzy nigdy niepracowali na etacie a się pchają na stołek a co do tego że się bawią. To od tego są różne imprezy żeby się ludzie bawili a kto niepotrafi to niech dalej weszły
 • x5, 2017-11-21 21:35:42

  To jest początek końca . Byle tak dalej .