PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Kolejne regiony mają dostęp do policyjnych statystyk

  • aw    14 września 2016 - 09:15
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Kolejne regiony mają dostęp do policyjnych statystyk
Oprócz możliwości zgłaszania policji miejsc, na które powinna zwrócić uwagę, mapa zawiera także informacje ze statystyk policyjnych z różnych lat (fot.mswia.gov.pl)

• Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwach śląskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.
• Mapa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można on-line przekazać informacje o zagrożeniach.
Dotychczas Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pilotażowo wprowadzona była w pięciu garnizonach – stołecznym, pomorskim, podlaskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim. Teraz także mieszkańcy kolejnych pięciu województw mogą on-line przekazać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Każda informacja zostanie przekazana do lokalnych funkcjonariuszy, a zgłoszenie zostanie sprawdzone.

Czytaj też: Mapa zagrożeń: Od jesieni projekt obejmie całą Polskę

Oprócz możliwości zgłaszania policji miejsc, na które powinna zwrócić uwagę, mapa zawiera także informacje ze statystyk policyjnych z różnych lat m.in. tych dotyczących przestępczości na danym terenie.

Mapa wskaże także te regiony, w których zostaną w pierwszej kolejności przywrócone posterunki policji, które zostały zlikwidowane w latach 2008-2015.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

Warto dodać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.