PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajowa Rada SLD zadecyduje o koalicji w wyborach samorządowych

  • PAP/MIW    7 kwietnia 2018 - 18:49
Krajowa Rada SLD zadecyduje o koalicji w wyborach samorządowych
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty (fot. :youtube.com)

Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawi w wyborach samorządowych ok. 16 tys. kandydatów.
- Idziemy pod szyldem "SLD - Lewica Razem". Dopuszczamy możliwość pójścia w koalicji szerszej, którą byśmy określali jako koalicja społeczna bądź socjalna - powiedział przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.
Czarzasty wyjaśnił, że o tym, czy Sojusz wystartuje w wyborach samorządowych w szerszej formule zdecyduje 12 maja Krajowa Rada SLD. Czarzasty podkreślił, że taka ewentualna decyzja będzie jeszcze poddana akceptacji w referendum wśród wszystkich 23 tysięcy członków partii.

- Mamy świadomość, że ludzie, którzy od nas odchodzili, odchodzili albo z własnej głupoty, albo z naszej głupoty. Moim marzeniem jest to - które, zresztą zapowiedziałem dziś na konwencji pomorskiej SLD - aby byli premierzy byli na listach do Parlamentu Europejskiego. Mówię tu o panu Leszku Millerze, Włodzimierzu Cimoszewiczu i Marku Belce. Bo uważam, że elementem tożsamości mojej partii jest wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej i danie polskiej konstytucji - powiedział Czarzasty.

Szef SLD odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział wprowadzenie nowych "limitów obniżających" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Czarzasty podkreślił, że nie można "ingerować w wynagrodzenia w samorządach w sposób centralny".

- Nie może być tak, że ratujący słupki poparcia Jarosław Kaczyński będzie mówił, ile mają zarabiać radni bądź inne osoby w samorządach. O tym mają decydować mieszkańcy gmin, powiatów i województw - ocenił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • plus UJEMNY !, 2018-04-09 07:26:15

    ciekawe, czy SLD przedstawi swój pomysł na nowelizację tej fatalnej ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, teraz już mało do której wioski dochodzą autobusy, tak kiepskiej sytuacji nie widzimy w żadnym kraju Unii Europejskiej, a projekt przedstawiony przez Ministerstwo Infrastruktury UD 126 z d...n. 16.02.2018, jest nie do przyjęcia. Za tamtego obrzydliwego PRL-u , PKS-em można było wszędzie dojechać.  rozwiń