PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajowy Zasób Nieruchomości bez rządowego pełnomocnika

  • MIW    14 marca 2018 - 08:29
Krajowy Zasób Nieruchomości bez rządowego pełnomocnika
Pełnomocnik Rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości działał zaledwie przez niego ponad cztery miesiące. ( fot. mib.gov.pl)

Dziś (14.03) odchodzi do historii stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowane zostało 13 marca w Dzienniku Ustaw. Pełnomocnik Rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości działał zaledwie przez niego ponad cztery miesiące.
Decyzję w sprawie ustanowienia tego stanowiska Rada Ministrów podjęła 26 października ubiegłego roku.

Do zadań pełnomocnika miało należeć m.in. przygotowywanie koncepcji ekonomicznych, prawnych i organizacyjnych, a także proponowanie, monitorowanie i analizowanie działań w zakresie funkcjonowania Krajowego Zasobu Nieruchomości; kierowanie rekomendacji i opinii związanych z funkcjonowaniem KZN do organów administracji rządowej i samorządowej; czy podejmowanie działań celem pozyskania ze źródeł krajowych i zagranicznych funduszy niezbędnych do przyspieszenia realizacji zadań KZN. Miał się też zająć opiniowaniem projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych mających wpływ na realizację zadań wynikających z ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz na rynek mieszkaniowy, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz budownictwo.

Czytaj: Krajowy Zasób Nieruchomości: Spółki celowe z samorządami dla budowy nowych mieszkań plus

Zgodnie z październikowym rozporządzeniem Pełnomocnikiem miał zostać sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Pierwszym i jak widać ostatnim pełnomocnikiem został Tomasz Żuchowski, który w ubiegłym tygodniu został odwołany z resortu.

Czytaj: Krajowy Zasób Nieruchomości. Będą kary dla samorządów za brak wykazu gruntów

Krajowy Zasób Nieruchomości został powołany na mocy ustawy z 11 września 2017 r. KZN miał gospodarować nieruchomościami Skarbu Państwa, przeznaczając je pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu w formule najmu lub najmu z opcją dojścia do własności oraz realizować inne zadania związane z ochroną praw najemców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.