PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Doradca Jacka Majchrowskiego zmienia pracę. Co z walką o czyste powietrze?

  • AW    2 października 2017 - 20:05
Kraków: Doradca Jacka Majchrowskiego zmienia pracę. Co z walką o czyste powietrze?
Jacek Majchrowski będzie miał nowego doradcę? (fot.facebook)

Po odejściu Witolda Śmiałka z magistratu do Krakowskiego Holdingu Komunalnego, Jacek Majchrowski szuka osoby, która byłaby jego prawa ręką ds. walki z zanieczyszczeniem powietrza.
Prezydent Jacek Majchrowski w krótkim oświadczeniu odniósł się w poniedziałek (2 października) do sytuacji w magistracie. Chodzi o stanowisko doradcy prezydenta ds. jakości powietrza. Zajmował je Witold Śmiałek. Teraz prezydent liczy na współpracę z przedstawicielem Krakowskiego Alarmu Smogowego (KAS).

- Dziś rozmawiałem z Andrzejem Gułą z Krakowskiego Alarmu Smogowego na temat działań, jakie w najbliższym czasie podejmie miasto na rzecz poprawy jakości powietrza. Bardzo żałuję, że pan Andrzej Guła nie zdecydował się na ściślejszą niż do tej pory współpracę z miastem ze względu na - jak tłumaczył - nawał obowiązków. Współpracę zaproponowałem mu po odejściu z magistratu do Krakowskiego Holdingu Komunalnego Witolda Śmiałka – dotychczasowego doradcy do spraw jakości powietrza. W tej sytuacji w najbliższym czasie przedstawię Państwu osobę, która zajmie się koordynacją walki ze smogiem w Krakowie – napisał Jacek Majchrowski na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Na komentarze w mediach społecznościowych nie trzeba było długo czekać. Znalazło się tam m.in. stwierdzenie jakoby przedstawiciel KAS nie chciał się uzależniać od miasta.

Prezydent Majchrowski nie podał jednak, na jakich zasadach „ściślejsza współpraca z miastem” miałaby polegać.

Witold Śmiałek był doradcą prezydenta ds. jakości powietrza od 2015 r.  Przypomnijmy, wkrótce wejdzie w życie znowelizowana ustawa o pracownikach samorządowych, która rozwiąże umowy z doradcami. „Gazeta Krakowska” przejście Śmiałka do Holdingu łączy właśnie z tą nowelizacją przepisów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.