PARTNER PORTALU
 • BGK

Kraków: Jacek Majchrowski będzie odwołany?

 • JL    30 maja 2016 - 09:24
Kraków: Jacek Majchrowski będzie odwołany?

48 proc. wyborców w Krakowie wzięłoby udział w referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego. Fot Pixabay.com

Jak wynika z sondażu Millward Brown, 48 proc. wyborców w Krakowie wzięłoby udział w referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego. Większość z nich chce odwołania prezydenta. Zleceniodawcą sondażu było Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa z Łukaszem Gibałą na czele.
Dokładnie tyle samo nie poszłoby do głosowania, a 5 proc. deklaruje, że jeszcze nie wie.

Na pytanie, jak zagłosowaliby w referendum, mieszkańcy Krakowa w większości odpowiadają: za odwołaniem Jacka Majchrowskiego. Takiej odpowiedzi udzieliło 59 proc. ankietowanych. 37 proc. zagłosowałoby przeciw odwołaniu urzędującego prezydenta. Zdania w tej sprawie nie ma 4 proc. krakowian.

Ankieterzy Millward Brown zapytali również o ocenę inicjatorów referendum odwoławczego. Najwięcej (32 proc.) krakowian uważa, że działają oni dla dobra miasta. W opinii 25 proc. działania inicjatorów ani nie szkodzą, ani nie pomagają miastu. Za szkodliwe dla Krakowa uznało je 28 proc. ankietowanych.

Sondaż referendalny zrealizowano metodą telefoniczną w dniach 11-13 maja, na reprezentatywnej próbie 750 dorosłych mieszkańców Krakowa. Zleceniodawcą sondażu było Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, które 23 maja formalnie zainicjowało w Krakowie akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (5)

 • krakowianin, 2017-02-01 21:31:53

  Do Prezes: czy młodzi wilczki to ci przez których jest zabudowany do przesady kraków ?
 • Prezes, 2016-05-30 21:08:01

  Chciałbym poznać Nazwisko tego lepszego? kto w Krakowie ma takie kompetencje by utrzymać w ryzach tych co tak się rwą do władzy ! Wstyd mi za tych młodych wilczków .Czasy się zmieniają i coraz trudniej będzie znaleźć takich co nie będą myśleć jedynie poprzez pryzmat materialny ! Żyjemy w dziwnych cz...asach - tak jak ktoś już powiedział Polska to dziwny kraj !  rozwiń
 • Kuba, 2016-05-30 18:54:52

  Oczywiście, że szkodzą miastu, pan Gibała powinien pogodzić się po kolejnych przegranych w wyborach (11% w 2014 na prezydenta miasta, 28% w 2015 na senatora) ludzie uznali że są lepsi od niego. Niech zaprezentuje program, a nie krytykę prezydenta Majchrowskiego. Po za tym organizacja referendum z po...wodu ambicji jednej osoby to zwyczajnie głupi pomysł.  rozwiń