PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków. Kolejny radny opuszcza PO

  • PAP/rs    25 stycznia 2018 - 13:53
Kraków. Kolejny radny opuszcza PO
Krakowski radny Stanisław Zięba zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej oraz klubie tej partii w Radzie Miasta. Fot. Shutterstock.com

Krakowski radny Stanisław Zięba zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej oraz klubie tej partii w Radzie Miasta – poinformował w czwartek szef klubu PO Andrzej Hawranek. Jako przyczynę podał względy światopoglądowe.
W Krakowie rządzi koalicja składająca się z klubu PO i prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków. Zawieszenie członkostwa Zięby w PO spowoduje, że klub ten będzie miał w Radzie Miasta Krakowa 14 głosów. PiS ma obecnie 19 radnych, a prezydencki klub Przyjazny Kraków sześciu. Czworo radnych nie należy do klubów.

- Dla Platformy w Krakowie i dla partii nie ma to jakiś skutków, które mogłyby mieć znaczenie - zaznaczył Hawranek. Dodał, że koalicja w Radzie Miasta może nadal liczyć na głosy Stanisława Zięby w "przeważającej większości przypadków nie dotyczących spraw światopoglądowych".

- Zadeklarował on daleko idącą współpracę, tak jakby był radnym niezależnym współpracującym z koalicją - wyjaśnił szef klubu PO.

Stanisław Zięba, znany ze swoich konserwatywnych przekonań, to kolejny krakowski radny, który rozstaje się z PO. W połowie miesiąca rezygnację z członkostwa w Platformie złożyła radna Anna Szybist z powodu odrzucenia w Sejmie obywatelskiego projektu "Ratujmy Kobiety" oraz roli, jaką w tym odegrali posłowie PO.

Zobacz: Krakowska radna Anna Szybist występuje z PO

Andrzej Hawranek wyjaśnił, że Anna Szybist, pomimo że złożyła rezygnację z członkostwa w PO zgłosiła akces o przyjęcie do klubu Platformy w radzie Miasta Krakowa, który został przegłosowany pozytywnie. - Jest ona nadal członkiem klubu PO jako radna niezależna - regulamin klubu odpuszcza taką możliwość - zaznaczył.

Na początku stycznia o odejściu z PO poinformowali radny Tomasz Urynowicz oraz przewodniczący dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc. Wcześniej z klubu radnych PO odeszły i działają jako radne niezależne: związana z Nowoczesną Małgorzata Jantos oraz Marta Patena.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.