PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków ma pieniądze na likwidację barier

  • JS    23 marca 2016 - 20:53
Kraków ma pieniądze na likwidację barier
O środki z PFRON w ramach Programu mogą starać się krakowskie organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz osób niepełnosprawnych (Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl)

Gmina Miejska Kraków przystąpiła do „Programu wyrównywania różnic między regionami III” ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
O środki z PFRON w ramach Programu mogą starać się krakowskie organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Dużą szansę upatrujemy w możliwości tworzenia spółdzielni socjalnych. Te cenne miejsca dają możliwość pracy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie – mówi zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta Andrzej Kulig.  

Pomoc zostanie udzielona w obszarach: B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy, C – tworzenie spółdzielni socjalnych; D – likwidacja barier transportowych; E – dofinansowanie wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych; G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie może wynieść do 150 tys. zł na likwidację barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy.

Na każde nowo utworzone stanowisko pracy w spółdzielni socjalnej, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na tym stanowisku, wsparcie może sięgać do 34 tys. zł.

W zakresie likwidacji barier transportowych wsparcie wyniesie: 80 tys. zł dla samochodów osobowych, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi, specjalnie przystosowanymi do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, 70 tys. zł dla pozostałych samochodów osobowych, zaś 250 tys. zł dla autobusów.

Z kolei do 9 tys. zł można otrzymać na każdą osobę niepełnosprawną, która będzie korzystała z rezultatów projektu, przy czym projekt musi dotyczyć co najmniej 30 osób niepełnosprawnych.

Projekty będzie można składać od 24 marca do 15 kwietnia w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych UMK – Referat ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.