PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków, referendum: Gibała ma ponad 25 tys. podpisów za odwołaniem Majchrowskiego

  • MN    10 czerwca 2016 - 08:31
Kraków, referendum: Gibała ma ponad 25 tys. podpisów za odwołaniem Majchrowskiego

Łukasz Gibała - prezes stowarzyszenia Logiczna Alternatywa chce odowłonia Jacka Majcgrowskiego (fot. facebook)

• Były poseł zbiera podpisy pod inicjatywą odwołania prezydenta Krakowa.
• Inicjator akcji zarzuca prezydentowi Majchrowskiemu kolesiostwo i arogancję w rządzeniu miastem.
• Potrzebne jest 60 tysięcy podpisów do 20 lipca, aby referendum odwoławcze się odbyło.
Były poseł i prezes stowarzyszenia Logiczna Alternatywa Łukasz Gibała od 23 maja zbiera podpisy pod inicjatywą referendum odwoławczego Jacka Majchrowskiego i wzywa go do debaty. Jak informuje, do środy (8 czerwca) uzbierał 25 tys. podpisów. Aby referendum się odbyło, musi uzbierać 60 tysięcy. Ma na to czas do 20 lipca.

- Nasze argumenty do odwołania Pana z funkcji formułujemy i popieramy przykładami. Jak widać, dla wielu mieszkańców naszego miasta są one przekonujące – pisze Gibała w liście skierowanym do prezydenta Krakowa.

Czytaj też: Jacek Majchrowski będzie odwołany?

Były poseł zarzuca prezydentowi Majchrowskiemu m.in. „kolesiostwo i arogancję” w sposobie zarządzania miastem. Chodzi np. o sprawę Jana Tajstera, którego prezydent powołał w zeszłym roku na stanowisko dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, mimo, że ciążyły na nim dwa wyroki i 13 oskarżeń o korupcję czy mobbing. Jednak pod naciskiem społecznym Majchrowski szybko odwołał Tajstera z funkcji.

Łukasz Gibała, jako inicjator akcji referendalnej, namawia w liście prezydenta do udziału w debacie, w której prezydent przedstawi przed nim i mieszkańcami swoje stanowisko.

- Uważamy, że takie rozwiązanie jest nie tylko uczciwe wobec Krakowian, ale także uczciwe wobec Pana, bo daje Panu możliwość odniesienia się do formułowanych przez nas zarzutów – podkreśla Gibała.

Czytaj też: Polski samorządowiec obok prezydentów Aten, Wiednia, Barcelony...

Prezes stowarzyszenia Logiczna Alternatywa pisze w liście, że dostosuje się do kalendarza prezydenta, a jeśli ten mimo wszystko nie przystąpi do debaty, będzie to zlekceważeniem 25 tysięcy mieszkańców, którzy do tej pory poparli akcję referendalną.

Łukasz Gibała był posłem na Sejm VI i VII kadencji. Najpierw jako poseł Platformy Obywatelskiej, później poseł Ruchu Palikota i Twojego Ruchu.W kandydował 2014 r. na prezydenta Krakowa ale odpadł w I turze.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa już czwartą kadencję. W ostatnich wyborach pokonał swojego kontrkandydata w drugiej turze, uzyskując 58,7 proc. głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.