PARTNER PORTALU
 • BGK

Krystyna Pawłowicz krytykuje prezydenta Adamowicza. Ten odpowiada: "Kolejny wykwit żenady PiS"

 • MN    2 stycznia 2017 - 13:28
Krystyna Pawłowicz krytykuje prezydenta Adamowicza. Ten odpowiada: "Kolejny wykwit żenady PiS"
Paweł Adamowicz pisze, że ataki Krystyny Pawłowicz na Gdańsk stały się już smutną tradycją. (fot. gdansk.pl)

• Posłanka Krystyna Pawłowicz krytykuje władze Gdańska za politykę wobec imigrantów.
• Pawłowicz pisze na Facebooku o przyjmowaniu uchodźców jako działaniu na złość PiS-owi.
• Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował, że poddał wpis analizie prawników.
Polityka Gdańska wobec imigrantów nie znalazła uznania w oczach posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz.

– Czy te tysiące różnych "uchodźców" przemieszczających się grupami po Polsce, szczególnie przy zachodniej granicy, ale i w centrum, przebywa w Polsce LEGALNIE? – pisze na swoim facebookowym profilu Krystyna Pawłowicz.

Posłanka dodaje, że uchodźcy swym często agresywnym zachowaniem zastraszają Polaków, czego dowodem są m.in. maile w tej sprawie, kierowane do jej biura poselskiego.

Skargi mieszkańców mają też docierać na inne tematy:

– Między innymi też na zapowiedzi - a może już i praktykę - władz samorządowych Gdańska, jego prezydenta Adamowicza, samowolnego przyjmowania różnych uchodźców w okolice tego miasta, na złość PIS-owi, dla wykonania niemieckich zaleceń – pisze Pawłowicz.

– Czy jest jakaś centralna kontrola nad tą imigrancką "turystyką" po Polsce, czy też opozycyjne wobec rządu samorządy PO-wskie i PSL-owskie mogą robić co zechcą wbrew interesom Polski i Polaków? – dodaje posłanka.

Paweł Adamowicz (Platforma Obywatelska) nie pozostał dłużny i odpowiedział na Facebooku, że gdy jedni podejmują noworoczne postanowienie poprawy i pracy nad sobą, pani Krystyna Pawłowicz postanowiła tkwić w starym błędzie i kontynuować smutną tradycję ataków na Gdańsk, oczerniania miasta i jego mieszkańców.

– Tym razem oskarżyła władze Gdańska o „samowolne przyjmowanie różnych uchodźców”, co miałoby się dziać na „niemieckie zalecenie” – pisze Adamowicz i dodaje:

– W sposób skandaliczny oskarżyła znaczną część polskich samorządów o działania wbrew interesom Polski i Polakom. Takie słowa to cyniczne nadużycie i manipulacja, bowiem decyzje w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski podejmuje wyłącznie rząd pani Beaty Szydło. Jak wiemy rząd pozostaje głuchy na ten kryzys humanitarny, mimo apeli papieża Franciszka, polskiego episkopatu, mimo poruszającego gestu biskupa Skworca z Katowic, który zaopiekował się rodziną z trójką dzieci z Aleppo w ramach akcji Caritasu „Rodzina rodzinie”. Wpis pani Pawłowicz przekazałem już do analizy przez prawników.

Adamowicz dodał, że tego typu manipulacje, oczerniające Gdańsk, będzie zwalczał z całą stanowczością, „korzystając ze wszystkich przewidzianych prawem środków”.

Pawłowicz krytykowała Gdańsk już wcześniej, gdy miasto organizowało galę 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego. Pytała wtedy, czy w Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy.

Dodajmy, że prezydent Adamowicz zadeklarował chęć przyjęcia uchodźców do Gdańska, jeśli rząd podejmie decyzję o ich przyjęciu do Polski. W Gdańsku nad tym tematem pracował też specjalny zespół, który powołano w temacie lokalnej polityki integracji uchodźców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (8)

 • jozio niebak, 2017-01-17 19:02:48

  Do wdzivny:ty moze lepiej zainteresuj sie, skad twoj idol ma tyle mieszkan, ze nawet nie jest w stanie zapamietac ich liczby.Sprawa w sadzie ju trwa. Pozatym jest w Gdanskim urzedzie 38 osob z zarzutami korupcyjnymi, a pieciu urzednikow juz siedzi. To ciekawsze niz profesura pani krystyny Pawlowicz.
 • plaga, 2017-01-16 18:28:38

  Adamowicz zawsze wszystko robi przeciwko Gdańszczanom, a na korzyść swoją i określonych grup interesów: GPEC , gdzie jest w zarządzie na swoj własny wniosek i serwuje wysokie stawki opłat za ogrzewanie, SAUR - woda, spółki budowlane i komunalne - wywóz smieci, nieruchomości,... itp. Gdańszczanie zyją w coraz większym ubóstwie, ale ON ma coraz więcej mieszkań i jest coraz GRUBSZY.  rozwiń
 • Julek, 2017-01-05 20:44:45

  Do czekamjużrok: Zgaduję, że wiarygodne będą tylko te, które potwierdzą Panskie chore imaginacje.