PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Kozłowski został nowym wojewodą zachodniopomorskim

  • PAP/MN    7 września 2016 - 13:50
Krzysztof Kozłowski został nowym wojewodą zachodniopomorskim
Gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie (fot. wikipedia)

• Krzysztof Kozłowski został nowym wojewodą zachodniopomorskim.
• Kompetentny urzędnik, osoba kreatywna i wykształcona - tak o nowo powołanym wojewodzie powiedział w środę (7 września) podczas uroczystości w Szczecinie szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
• Jak podkreślał Kozłowski, gospodarka morska powinna być priorytetem rozwoju całego regionu.
Kozłowski zastąpił zmarłego w połowie sierpnia Piotra Janię. Wcześniej pełnił funkcję podsekretarza stanu w resorcie gospodarki morskiej.

"Krzysztof Kozłowski to kompetentny urzędnik; człowiek, który ma wykształcenie prawnicze i odpowiednie kwalifikacje do tego, by pełnić urząd wojewody zachodniopomorskiego" - mówił Błaszczak, wręczając Kozłowskiemu w środę w Szczecinie akt powołania.

Szef MSWiA podkreślił, że Kozłowski w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej "pracował nad projektem ustawy, na podstawie której rząd Prawa i Sprawiedliwości odbuduje przemysł stoczniowy w Szczecinie". "Za poprzednich rządów PO-PSL wyrwano serce województwu zachodniopomorskiemu poprzez zamknięcie stoczni szczecińskiej. Trzeba to naprawić, trzeba odbudować przemysł okrętowy. To jest zadanie priorytetowe dla wojewody Kozłowskiego" - dodał.

Minister Błaszczak przypomniał, że Kozłowski jest z wykształcenia prawnikiem i jako pracownik w biurze poselskim Joachima Brudzińskiego udzielał mieszkańcom Szczecina porad prawnych. "Jest znany z otwartości. Można o nim powiedzieć, że jest oddany sprawom mieszkańców województwa" - powiedział.

"To jest duże wyzwanie, aby objąć urząd po tak ambitnym wojewodzie, jakim był Piotr Jania. Chciałbym, aby kontynuował on misję swojego poprzednika. Rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia Krzysztofowi Kozłowskiemu zadanie, aby był on gospodarzem województwa zachodniopomorskiego" - podkreślił minister.

"Powracam na swoją ukochaną szczecińską ziemię, po 9 miesiącach pracy w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej" - powiedział w pierwszych słowach Kozłowski.

"Z okien gabinetu wojewody zachodniopomorskiego widać szczeciński port; widać gospodarkę morską, która powinna być priorytetem rozwoju całego naszego regionu" - zaznaczył nowy wojewoda.

Kozłowski podkreślił, że ziemia zachodniopomorska "w sposób szczególny była dotknięta negatywnymi konsekwencjami transformacji ustrojowej". "W tej chwili została przyjęta ustawa o odbudowie przemysłu stoczniowego i przemysłów komplementarnych. To wielkie wyzwanie dla rządu, ale także dla wojewody zachodniopomorskiego. Bardzo bym chciał, aby te suwnice, które znajdują się blisko urzędu, już wkrótce zaczęły produkować statki" - dodał.

"Dzięki przełomowej decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu znajduje się terminal LNG, który po raz pierwszy w historii uniezależnił Polskę od dostaw gazu z kierunku wschodniego. W 1989 r. odzyskaliśmy suwerenność polityczną, natomiast w momencie, gdy otworzyliśmy gazoport w Świnoujściu, odzyskaliśmy suwerenność gospodarczą, bezpieczeństwo gospodarcze" - powiedział.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.