PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Kozłowski został sekretarzem stanu w MSWiA

  • MIW    23 stycznia 2018 - 20:12
Krzysztof Kozłowski został sekretarzem stanu w MSWiA
Akt powołania wręczył Krzysztofowi Kozłowskiemu Joachim Brudziński, szef MSWiA. (fot. mat. MSWiA)

Krzysztof Kozłowski, dotychczasowy wojewoda zachodniopomorski, został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będzie również pełnił obowiązki Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji. Akt powołania wręczył mu dziś (23.01) Joachim Brudziński, szef MSWiA.
Jak poinformowało MSWiA Krzysztof Kozłowski będzie nadzorował pracę Departamentu Prawnego, w którego strukturach funkcjonują m.in. wydziały legislacji i umów międzynarodowych, Departamentu Obywatelstwa i Repatriacji, zajmującego się obsługą Pełnomocnika Rządu ds. Repatriacji, a także Departamentu Zdrowia.

Czytaj: Paweł Szefernaker Pełnomocnikiem Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym

Krzysztof Kozłowski jest adwokatem (aktualnie nie wykonuje zawodu) oraz doktorem nauk prawnych. Reprezentował Rzeczpospolitą w pracach Komitetu Doradców Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego Rady Europy w Strasburgu. Jest autorem kilkudziesięciu opinii prawnych oraz ekspertyz sporządzanych na zlecenie m.in. jednostek organizacyjnych Parlamentu Europejskiego oraz Rady Europy (był współautorem m.in. tzw. kwestionariusza Merloni). Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Audytu i Kontroli.

Czytaj: Rekonstrukcja rządu. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. Co zmieni Minister Joachim Brudziński

Odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończoną egzaminem sędziowskim. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadził również wykłady w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Autor opracowań z dziedziny prawa konstytucyjnego, samorządowego oraz administracyjnego. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z udzielaniem pomocy publicznej oraz prawa antytrustowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.