PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Matyjaszczyk: W wyborach samorządowych wybiera się ludzi, nie partie polityczne

  • AW    24 marca 2018 - 06:00
Krzysztof Matyjaszczyk: W wyborach samorządowych wybiera się ludzi, nie partie polityczne
Krzysztof Matyjaszczyk jest prezydentem Częstochowy od 2010 r. (fot.PTWP)

– W moim przekonaniu rok 2018 jest rokiem, kiedy powinna zostać podjęta decyzja o utworzeniu województwa częstochowskiego, by po 2020 r., kiedy będziemy mieć nowy budżet europejski, funkcjonowało już 17 lub więcej województw w Polsce – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.
Należący do Sojuszu Lewicy Demokratycznej prezydent Częstochowy twierdzi, że taka czy inna legitymacja partyjna nie jest – w przypadku wyborów samorządowych – istotna dla mieszkańców.

Jego zdaniem nie ma znaczenia też, czy w tegorocznych wyborach będzie więcej kandydatów bezpartyjnych, czy takich, za którymi stoją partie polityczne.

Czytaj też: Jarosław Gowin: Największym rywalem Zjednoczonej Prawicy są samorządowcy niezależni

– Mieszkańcy i tak wybiorą ludzi, a nie partie polityczne. W samorządzie ważne jest to, jak realizuje się pomysły, czy te pomysły są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Tak samo będzie i w tych wyborach – mówi w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Krzysztof Matyjaszczyk.

Jednak na linii prezydent-radni barwy partyjne już mają znaczenie, co odbija się na koalicji w mieście.

– Mamy obecnie koalicję Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (w sumie 14 z 28 radnych – przyp. red.), natomiast szkoda, że przedstawicielstwa innych klubów nie chcą wspierać tych działań, które realizujemy – mówi Matyjaszczyk.

Prezydent, który optuje za utworzeniem województwa częstochowskiego, przypomina, że nowe województwo obiecywał zarówno Jarosław Kaczyński, jaki i inni politycy PiS.

– Liczę, że przyjdzie czas, kiedy te obietnice zostaną spełnione. Deklaruję chęć pomocy w jak najszybszym spełnieniu tych obietnic, wiedząc, że za chwilę będziemy planować wydatkowanie pieniędzy z budżetu europejskiego. W moim przekonaniu rok 2018 jest rokiem, kiedy powinna zostać podjęta decyzja o utworzeniu województwa częstochowskiego, by po 2020 r., kiedy będziemy mieć nowy budżet europejski, funkcjonowało już 17 lub więcej województw w Polsce – komentuje Matyjaszczyk.

Całą rozmowę zobacz w wideo poniżej:

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.