PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Zgorzelski p.o. prezesa Przewozów Regionalnych

  • wnp.pl/AT    16 marca 2017 - 08:22
Krzysztof Zgorzelski p.o. prezesa Przewozów Regionalnych

Krzysztof Zgorzelski (fot.mat.pras./wnp.pl)

Rada nadzorcza spółki Przewozy Regionalne powierzyła stanowisko p.o. prezesa zarządu Krzysztofowi Zgorzelskiemu, dotychczasowemu członkowi zarządu i dyrektorowi finansowemu.
Krzysztof Zgorzelski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył podyplomowe studia MBA.

Karierę zawodową rozpoczynał od pracy inspektora w Polskim Banku Inwestycyjnym. Pełnił również funkcję wicedyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgorzelski ma też duże doświadczenie w pracy w branży transportowej. Był m.in. dyrektorem Biura Finansowego PKP Cargo oraz członkiem zarządu i dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.

W latach 2012-13 zajmował stanowisko dyrektora finansowego spółki Eurolot.

W zarządzie spółki Przewozy Regionalne pracuje od 18 kwietnia 2016 r.

Rada nadzorcza poinformowała też, że rozpoczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu – dyrektora generalnego tej spółki.

Przypomnijmy, że do 3 marca br. prezesem PR był Krzysztof Mamiński, który został wybrany na stanowisko prezesa zarządu PKP SA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: