PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Zgorzelski p.o. prezesa Przewozów Regionalnych

  • wnp.pl/AT    16 marca 2017 - 08:22
Krzysztof Zgorzelski p.o. prezesa Przewozów Regionalnych
Krzysztof Zgorzelski (fot.mat.pras./wnp.pl)

Rada nadzorcza spółki Przewozy Regionalne powierzyła stanowisko p.o. prezesa zarządu Krzysztofowi Zgorzelskiemu, dotychczasowemu członkowi zarządu i dyrektorowi finansowemu.
Krzysztof Zgorzelski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył podyplomowe studia MBA.

Karierę zawodową rozpoczynał od pracy inspektora w Polskim Banku Inwestycyjnym. Pełnił również funkcję wicedyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgorzelski ma też duże doświadczenie w pracy w branży transportowej. Był m.in. dyrektorem Biura Finansowego PKP Cargo oraz członkiem zarządu i dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.

W latach 2012-13 zajmował stanowisko dyrektora finansowego spółki Eurolot.

W zarządzie spółki Przewozy Regionalne pracuje od 18 kwietnia 2016 r.

Rada nadzorcza poinformowała też, że rozpoczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu – dyrektora generalnego tej spółki.

Przypomnijmy, że do 3 marca br. prezesem PR był Krzysztof Mamiński, który został wybrany na stanowisko prezesa zarządu PKP SA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.