PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Żuk i zakłady bukmacherskie: Prezydentowi Lublina wygaszą mandat przed upływem kadencji?

  • MN    9 lutego 2017 - 11:38
Krzysztof Żuk i zakłady bukmacherskie: Prezydentowi Lublina wygaszą mandat przed upływem kadencji?
Bukmacherzy twierdzą, że Żuk pozostanie prezydentem do 2018 r. (fot. zmp.pl)

• Wojewoda lubelski podjął decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, ale ten ma zamiar odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

• Tymczasem bukmacherzy już zwęszyli interes i postanowili wprowadzić zakłady, w których można obstawić, czy Krzysztof Żuk pozostanie prezydentem do końca kadencji.
Analitycy firmy bukmacherskiej STS uważają, że Krzysztof Żuk - mimo decyzji wojewody lubelskiego o wygaszeniu mandatu - pozostanie prezydentem Lublina do końca obecnej kadencji, czyli do jesieni 2018 roku.

Każdy kto trafnie postawi 100 zł na to, że Krzysztof Żuk nie utraci stanowiska, wygra 140,8 zł - kurs wynosi 1,6.

Jeżeli jednak gracz postanowi zaryzykować i zdecyduje się obstawić 100 zł na odwrotny scenariusz, a Krzysztof Żuk rzeczywiście straci stanowisko, to wygrać może aż 180,4 zł - kurs 2,05.

Przypomnijmy, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wydał w poniedziałek (6 lutego) zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Stało się to na wniosek CBA, które zarzuca Żukowi złamanie ustawy antykorupcyjnej.

Krzysztof Żuk utrzymuje, że prawa nie złamał. Decyzja wojewody nie jest prawomocna, więc prezydent Lublina już zapowiedział, że złoży w tej sprawie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Nawet przy niekorzystnych dla Żuka wyrokach, odwołany prezydent może zyskać jeszcze kilka miesięcy na stanowisku.

Czytaj też: Odwołanie do WSA i NSA potrwa. Jak długo?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • red., 2017-02-09 14:41:54

    Do Ja: racja:)
  • Ja, 2017-02-09 12:10:13

    Kurs 1.6 zl? Kursy nie są w zł :)