PARTNER PORTALU
  • BGK

Księgowa wyprowadziła ze szkoły ponad 100 tysięcy złotych

  • pt    20 grudnia 2016 - 14:48
Księgowa wyprowadziła ze szkoły ponad 100 tysięcy złotych
Jak ustalono w Gdańskim Centrum Usług Wspólnych, księgowa obsługująca szkołę przejęła w ciągu trzech lat 116 tys. 586 zł. (fot.fotolia)

• Księgowa Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wyprowadziła z konta środki Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych swoich koleżanek i kolegów.
• Odwołana została wicedyrektor szkoły. Dyrektor placówki dostał naganę.
Jak ustalono w Gdańskim Centrum Usług Wspólnych, księgowa obsługująca szkołę, przejęła w ciągu trzech lat 116 tys. 586 zł.

Gdańskie Centrum Usług Wspólnych rozwiązało z księgową stosunek pracy w trybie dyscyplinarnym i skierowało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz.

- Z dniem 20.12.2016 r. wicedyrektor szkoły, która mimo naszych wielokrotnych apeli, niefrasobliwie powierzyła swój kod potwierdzający do podpisywania przelewów, została odwołana ze stanowiska – poinformował zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Kowalczuk.

Za brak nadzoru dyrektorowi placówki udzielona została nagana.

- W związku z posługiwaniem się przy zatwierdzaniu nie swoją tożsamością i powierzeniem narzędzia aktywacyjnego, urząd miejski również kieruje sprawę do zbadania przez prokuraturę – dodaje wiceprezydent. Jak poinformowano, gospodarowanie finansami i majątkiem w XIX LO zostanie poddane szczegółowej weryfikacji Biura Kontroli Urzędu Miejskiego.

Zdaniem Kowalczuka potwierdziła się zasadność powołania GCUW, które ma uchronić dyrektorów i budżet miasta przed nieuczciwymi praktykami osób, którym powierzono finanse publiczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Neptun, 2017-02-05 20:43:31

    Kowalczuk to szpicel i klakier!Sztuczne bielenie sie ,czlowieku wiemy ze kradniesz !!!